İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sine-i Millet e dönelimmi?

H

hedefturan

Misafir
Arkadaşlar bu forumda herkes kendini bilen, birbirinin görüşüne saygı duyan bilinçli kişiler olduğundan bu tartışmayı açmak istedim...

Sine-i Millet konusunda 3 partinin görüşleri şöyle

CHP: Erken seçim şart

MHP: Sine-i Millet'e karşıyız. TBMM çatısından dışları çıkmamalı vekiller, demokratik şartlarda erken seçim alınmalıdır...

ANAVATAN: Gerekirse Sine-İ Millete dönebiliriz...

TBMM'yi terketmek doğru mudur?

Kendi görüşüm; Sine-i Millete dönmek AKP'yi güçlendirir... Eline koz verir ve piyasaları etkiler... Devlet Bahçeli bu konuda şöyle dedi: Cumhurbaşkanlığı seçimi gerekirse yapılsın... Ama AKP'lilerin oyuyla seçilsin... İktidara geldiğimizde biz oradan indirmesini biliriz

Yani demek istediği meclisi terketmek, sine-i millete dönmek, AKP'yi güçlendirir ve Cumhurbaşkanlığını meşru kılar...

CHP'de bu durumun farkında... Sine-i Millete yanaşmıyor... Erken seçim yanlısı, tabii demokratik koşullarda...

ANAVATAN daha heyecanlı yaklaşıyor...

Peki sizce Sine-i Millete dönülmeli midir?...

Yani toplu istifa edip seçim ortamı yaratmak doğru mudur?...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sine-i Millete dönmek çok yanlıştır. Dönen kişiler Meclis etiğine saygısızlık ederler şahsımca. Cumhurbaşkanını bu Meclis seçmeli, muhalefetiyle, iktidarıyla.. 5 yıl önce halk bilmiyor muydu cumhurbaşkanı seçiminin, seçilen dönemde olacağını. Ama eğer tartışma ortamı yaratılacaksa bence erken seçim olmalı bunda kimse gocunmamalı. İktidar eğer gerçekten sevilmiyorsa(genel olarak) değişmesi daha mantıklıdır. Ama sine-i millet yöntemiyle erken seçim biraz yanlış gibi geliyor. Maya tutmayabilir..

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Dün AKP Sözcüsü idi sanırım tam bilmiyorum Bir acıklama yaptı bir programda.
Cumhurbaşkanlığı Seçimi oncesi bir erken seçim olması olanak dahilinde degildir dedi Secim kararın alınması Secimin gerçekleştirilip Nisan 10'a kadar Yeni hukumetin Kurulması ve Cumhurbaşkanlıgı Gibi onemli bir Mevkii icin hazırlıklara başlanması imkansıza ykaındır dedi. kanımca cok da dogrudur.
Halk erken secim istememekte. Erken secimi gerektiren hic bir koşul oluşmamış bir durumda. Siyasi partilerin cıkarları icin mi bu ulke Secime gidecek?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bana kalırsa erken seçim bile kötü bir sonuçtur, erken seçim evet olabilir ama bunu siyasetçilerin ayak oyunu olarak yapması çok çok yanlıştırki bu bana birtek şunu gösteriyor.
Halkın seçmiş olduğu kişiler bizi hiçmi hiç ilgilendirmiyor dolayısı ile halkın ne dediğide bizi ilgilendirmiyor, biz kendi çıkarlarımıza bakarız.
Bana kalırsa bu görüşü savunan her parti, kurum, kuruluş ve kişi üstteki düşünceye sahip kişilerdir.
Siyaseti demokrasinin dışına çıkartırlar bu tür eylemler.
Benim kanım bu.

Kolay gelsin

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana göre de seçim kanunu değişmeden yapılacak her türlü seçimin anlamsız olacağıdır.Sonuçta halkın sadece küçük bir bölümünün oyunu alan parti tek başına iktidara oturabiliyor.Bu hiç adil bir düzen değil.Biran önce değişmesi lazım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5