İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sınırsız Trafik Nasıl Oluyor?

Beo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sınırsız trafik diye birşey yoktur limitsiz trafik vardır.

Y

Yapay

Misafir
Sınırsız trafik diye birşey yoktur limitsiz trafik vardır.

Çok doğru. Orta da şöyle bir şey var. Yabancılar bizden daha fazla alan ve trafik verdiği için aynı fiyata adamlar bunlar bu kadar harcayamaz diyerek size sınırsız diye satıyorlar. Bu sınırsız olayı tamamen uydurmadır.

RenkliOrjinal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kabaca mantık şu benim koyduğum sınırları nasıl olsa kıçınıda yırtsa aşamaz demek.

Ekleme:
sorun yaşarmıyım? forumun 500 bin üyesi var

Sorun yaşarsınız. İsterseniz size aylık 55 USD ye 2.5 GM ram garantili cpanel lisansı dahil 50 GB alan 20 TB trafik sağlayabilirim

Scap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hosting sektörüne Türkticaret.net'in hediyesi.

M

mccyclonee

Misafir
Sınırsız dedikleri şey sınırlarımız yettiğince sınırsızsınız demektir.

çok doğru söylemiş calvin.

hyltcasper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sınırsz trafik hiçbir yerde yoktur. istese de veremez çünkü öyle birşey yok. :D
Açıklayayım.
100 Mbit portun var diyelim. Sen saniyede en fazla 120 mb'a yaklaşık değerlerde internet kullanırsın. Yani 120*60*24*30 = 311 TB Kimse 311 tb kullanmadığından buna sınırsız diye bir ad vermekteler. Ama sınırlı 311 TB'yi geçemessin. 2 TB'yi geç ben sana arabamı vereyim (;

Ayrıca senin harddisk'ten okuyabileceğin hız şudur: 1 makinede 100 site olduğunu varsayarsak; ve sas raid 1+0 varsa; sana düşen okuma hızı 6 mbye kadar düşebilir. En fazla 20 mb görürsün. Yani anlık 20 MB aktaım yaparsın bu da hesaplarınırsa; aylık 864 GB transfer yapabilirsin. Harddiske yazmak okumaktan daha yavaştır. BUnu hesaba kartarsak 300 GB transfer bile yapamayız.

Ayrıca sitenin çok tarafik harcaması; çok ziyaretçi demektir. Artan her ziyaretçi cpu kullanımını ve ram kullamını artırır. Senin siten %25 ten fazla kaynak tüketirse siteni orda yaşatmazlar, yetim kalır sokaklarda perişan olur.

Ve ben 100 MB porttan bahsettim. Yani yukarıda hesaplarken sadece senin sitene 100 MBit paylaşımsız port verdiklerini varsaydım. ortalama 1 Makinede 100 makine barınır. Ve ortalama olarak ele alırsak 100 Mbiti 100 site kendi arasında paylaşır. Yani makinaya 100 mbit port verirler. Bazı şirketlerin dedicated makinalara 5, 10, 20 Mbit gibi portlar verdiğine de çok rastlanmıştır.

Yukarıda 2 TB yi geç ben sana arabamı veriyim derken de işlerin gerçek yüzünün ne kadar farklı olduğunu yansıtmak istedim. İşlerin gerçek tarafları yazarsam konu tartışmaya döner; ve hosting firmaları ile papaz olurum. Bu işi hakkıyla yapanların da ekmeğiyle oynamış olurum. O yüzden hiç girmiyorum ve açıklamıyorum. Herkese iyi akşamlar. :tili

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5