İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sinop Hakkında Bilgi

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Merhaba,

Sinop hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı? Nasıl bir yerdir? Halkı nasıldır? En çok neler tüketilir? Ucuz veya pahalı olan şeyler nedir? İşsizlik oranı nasıldır? Turizm ve eğitim ne durumda?

Kısacası genel bir bilgi rica ediyorum. Konuya vakıf olanlar paylaşırlarsa çok memnun olurum.

Teşekkür ederim.

Join

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hım... Sinop emekli yatagıdır Sessiz sakin bir yerdir. En çok esnaf olarak bakarsan alkoL İşsizlik 2 yıldır gitmiyorum fazla iş yeri yok Olan iş yerleride asgeri ücretten fazla para vermez daha net olursanız Net biLgi veririm sinoplu olarak ama İStanbuLda yaşıyorum

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Bana burayı anlatan kişide tam tersini söyledi. Öğrenci çok fazlaymış, yazları bodrum gibiymiş. Eğlence iyiymiş. Esasen özel mesajda da belirttiğim gibi proje butik otel. Samimi bir arkadaşımın projesine destek olmak amaçlı bayramda oraya gideceğim. Doğa harikası bir yer olarak adlandırdı. Bende görmeden karar vermem dedim.

Çevresel faktörler çok önemli çünkü daha önceden Şile'de bir otelin işletmesine ortak oldum. Sırf Internet çalışmalarıyla ciddi müşteri çektim. Yurtdışından rezervasyon bile alıyorduk. Aynısı Sinoptaki otel içinde yapılabilir ancak dediğim gibi çevresel faktörler çok önemli.

Görsel show'u harika bir şekilde hazırlayabiliriz Internet üzerinden, ancak ziyaretçiler geldiklerinde "beklediğim gibi bir yer değilmiş" dememeliler.

Biz otel içerisinde her türlü imkanı en muazzam şekilde sağlayabilecek kapasiteye sahibiz ancak müşteriyi otele bağlayamayız. Çevreden etkilenme oranları yüksektir.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
2 kere gitmiştim. Türkiyenin en uç noktası. Yazları aktifmi çok bilmiyorum ama kışın daha aktif sanırım. Öğrenciler sebebiyle. Gece kulüpleri baya var. Ayrıca kapalı ceza evi çok meşhurdur. Bir dizi de çekilmişti orda ama tam hatırlamıyorum. Yatırım amaçlı ne kadar tutar açıkçası emin değilim. Şahsen ben olsam daha farklı yerlere yatırım yapardım. Ama yine de değerlendirilebilir.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Yatırım derken çok büyük boyutlu bir yatırım değil şöyle ki; Arsa sahibi arkadaşım biz üzerine ufak bir butik otel yapacağız. Ya taştan yada ağaçtan. Hani madem otel yapıyorsun, git bodruma yap gibi bir finansal bütçe yok kesinlikle.

Kışın öğrencilere hitap ederiz giderimiz çıkar, yazında turistlere. Almancılar çok geliyormuş, turistlerde öyle. Tabi bu yatırıma teşvik eden arkadaşımın görüşleri.

En iyisi gidip görmek, bayramda orada olacağım ancak öncesinde Sinop hakkında buradan danışmak istedim.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Ha o şekil de olursa iş yapar büyük ihtimalle. Ama önceliği öğrencilere vermek lazım. Canlı müzik çok ilgi görüyor mesela. Öyle birşey yapılacaksa, geniş bir cafetaryası olsun. Canlı müzik, eğlence vs.. öğrencileri tutar orda. Özellikle saplardan ayıklanırsa:) Yazları turist gelebilir. Manzarası güzeldir. Ayrıca kapalı ceza evi dediğim gibi görülmeğe değer bir yer. Parmaklıklar ardında dizisi çekilmişti.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Cezaevini duymuştum çok konuşuluyordu bi ara. Orayı da ziyaret etmek isterim Allah nasip ederse.

Kışın hedef öğrenciler olacak. Canlı müzik fikrini sevdim, gerçekten böyle bir ortamı sağlamak isterim. Otelin içerisinde bu tarz loş bir ortam olacak zaten.

Benim gideceğim zamanlama bayrama denk geldiği için çevresel duyumlarla hareket edeceğim yani tatil olduğundan öğrenciler olmayacak sanırım. Normalde öğrenciler nereye gider, neler yapar, olmayan şeyler nedir gibi araştırmak lazım.

Ben Sinop'u bilmem ancak aklımda fazlasıyla muhafazakar bir yer olarak kalmış nedense. Eğlence ve bar konularında aşmış bir şehir olduğu belli. Hatta ekşi sözlükte Türkiye'nin en çok alkol tüketilen 2. şehri olduğunu okudum, ne kadar doğru bilemem ama eğlencenin bu kadar ön planda tutulması bunun doğruluğuna işaret ediyor. Sonuç olarak böyle bir yer ise benim planladığım otel prototipi burada tutar.

Join

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam Yazları Bodrum 2 Karadenız incisi ama yazlık bir yer Nereye yapıcagınız önemli Kışın aksine her taraf boş Sadece emekli insanlar kalır ama sadece yazın işletmek için düşünürseniz olabilir. Arsa Önemli olan nerde yani sinopun neresi Sahile yakında Karakumda mı İnce burundamı

Ekleme: bu arada gittiginizde haberim oLsun yardımcı oLmaya çalışrım 8 senedir istanbuldayim 20 yaşımda kadar oralarda büyüdüm :)

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Sahile yakın bir mevkide ancak tam olarak neresi bilmiyorum, arsa ve deniz arası 100-150 mt imiş. Kışın boş olduğunu söyledi arkadaşım zaten ancak kışın hedef öğrenciler olacak. Aslında en çok güvendiğim nokta öğrenciler. Kendime de mimarı açıdan güveniyorum. Farklı, kaliteli ve cool bir yapı oluşturma imkanım var. Mühim olan külliyen zarar etmemek, büyük kazançlar asla bekleyemeyiz kesinlikle ancak en kötü ihtimalle kendi giderlerini çıkartmalı.

3000 civarı öğrenci varmış. Ciddi bir rakam.

Join

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam kesinlikle sıkıntı yaşamasınız hır gür olmaz evt ünt. açıldı öğrenci çok ama şunu unutmayın oralar küçük yerler ve eğer çok çok farklı bir mekan yapmazsanız oranın insanları sizi seçmez çünkü halk orda bir birini tutar yabancıya gitmezler ama güzel hizmet ap ayrı bir mekanla iyi paralarda kazanabilirsiniz ve Size kesinlikle öneriyorum MERKEZE YAKIN DEĞİLSE SAKIN bu işe girmeyin.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Allah razı olsun. Merkez olayını yazdım beynime. Gittiğimde fotoğraflarım zaten yeri.

Join

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesinlikle Fotoraflayin Pizza yemeği düşünürseniz barınak cafeyi mutlaka ugrayın başka yerde yenmez

Sinop için adres verdim

Gerzeyede giderseniz haberim oLSun ordada bir yerlere yönlendiririm.

Ovetto

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
27
Eyvallah sağolasın gittiğimde nette olacağım zaten. Yazışırız yine.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Sinop biraz kuytu köşe kalmaz mı bu yatırım için ?

Join

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sinopta otel yapacagınıza salaş bir bar inanın samsundan bile akın ederler bunu neye göre söliyorum

sinopun gerze ilçesinde Salaş bar işletiyordum eskiden Bildiginiz köy evi içinde at arabası saman vs vs vardı fuLL çekiyorduk

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
övettö holdingin bi kolunu antalyada aç başına ben geçeyim sen çaycı ol ama 1000 yüro maaşın olacak. ne dersin?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5