İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sırbistan ve Karadağ'ın alan adı değişiyor

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İnternette alan adlarının kullanımı ve gelişiminden sorumlu kuruluş olan ICAAN, Sırbistan ve Karadağ'ın ".yu" olan alan adının değiştirilmesine onay verdi.

ICANN'ın geçen hafta yaptığı konsey toplantısında, en geç 30 Eylül 2009'a kadar, Sırbistan'dan bağımsızlığını ilan eden Karadağ'ın ".me", Sırbistan'ın ise ".rs" kullanmaya başlaması gerektiği karara bağlandı.

Haber3

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Özür Dileyerek Konu Dısı bir sey Sormak istiyorum.
iyi güzel adamlar .yu => .me .rs vs. yapmıslar.
bu uzantıların her ülkeye düsdüğü bir oran var mı atıyorum Türküye 5 tane uzantısı olabilir ( com , net, org ... vs. )veya almanyanın 8 tane olabilir gibisinden? yoksa bu kotalarla mı ilgili?

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Adamlar Sırbistandan ayrılmışlar.

Yani .yu artık kullanımda olacak mı bilmiyorum ama Sırplar .rs , Karadağlılar ise .me uzantısını kullanacaklar..

Öyle bir şey yoktur, Türkiye de .tr var o da ODTÜ tekelinde.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Alan adında kota olacağını sanmıyorum, her uzantının sonuna tr eklenebiliyor bildiğim kadarıyla ve tr alan adlarını da odtü veriyor.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hımm anladım ben uzantıyı .tr değilde .com .net olarak sormusdum ama asıl sormam gereken .tr mis:) tskler

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
.me cok guzel olmus. Cok guzel domainler cikar.
love.me , kick.me , gel.me , sev.me , ..vs ;)

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
gel.me , sev.me , git.me , ol.me , mele.me :D ( koyun sesi )

vala cok yenilikci isimler:)

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
@ibryas love me gibi ayrı yazılanların etkisi olur. Ama sev.me nin sevme aramasında bir avantajı olmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5