İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şirket Kurumu

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
sen siteyi insanlara yaptıracaksın onlara site kazanırsa % vericeksin sonra site çok kazanmaya başlıyınca % yerine maaş vermeye başlıyacaksın doğru anlamışmıyım ?

KursatBey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yaş 18.
Not 2: Birde ben kazanana kadar bana maddi destek çıkacak biride olsa fena olmaz.

Umarım anladın;)

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
sen siteyi insanlara yaptıracaksın onlara site kazanırsa % vericeksin sonra site çok kazanmaya başlıyınca % yerine maaş vermeye başlıyacaksın doğru anlamışmıyım ?

isterlerse tabiiki yüzdelerine sahip olmaya devam edebilirler. Ancak bu yüzdeler kardan alınan paydır. Şirketin genelinde bir söz sahibi değildirler...

Ekleme:
Yaş 18.
Not 2: Birde ben kazanana kadar bana maddi destek çıkacak biride olsa fena olmaz.

Umarım anladın;)

yaşım 18 olabilir ancak bu asla bir engel bence. Ayrıca maddi destek halledilebilinir ancak 1000+ ilk aylarda zor...

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Öncelikle İşinde başarılar. Bu yazdıklarım işini ya da yapacaklarını baltalamak değil. Sadece birkaç tavsiye ve uyarı.

Öncelikle Şirket Kurduğun Taktirde Belli Yerlere Başvurularda Bulunman ve akabinde belli miktarlarda ücret ödemen. (Muhasebe-patent-marka tescil vs.) Ayrıca Şirket kurduğunda ayrıca vergi de ödemen gerekecek. Şirket kurmak kolay iş değil haberin olsun.

Müzik sitesiyle başlamak profesyonel anlamda biraz zorluklar çıkaracaktır karşına. Telif hakları için belli ücretler ödemen gerekmekte ödemediğin taktirde yaptığın yayın dolayısıyla para ve hapis cezalarına maruz kalırsın.

Takım kurmak çokta kolay iş değil , öncelikle programlama için seçtiğin kişinin profesyonel olması gerekiyor ki o da senin teklif ettiğin ödeme sistemi ile çalışmaz.

Örneğin ; "öncelikle sitenin kazancından % şeklinde çalışacağız. Daha sonra kazanç artarsa, maaşlı sisteme geçeceğiz." Demişsiniz bu da tamamen benimle çalışmayın benim ne yapacağım belli olmazın kibar haline denk geliyor. Yani para kazanamazsak emeklerinize geçmiş olsun , kazandığımda da size bi ayar çekerim yolunuzu bulursunuz anlamına geliyor.

Ayrıca şirket olmak başta masraf olduğu için tavsiye etmem. Belki home-office tarzı evde bir şirket kurarsın. Onun Limited şirketlere göre vergi ve diğer masrafları düşük olur.

İnternet ve kodlama hakkında bilgilere hakim değilseniz yani kodlama/yazılım yapamıyorsanız büyük projeler için kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim.

İyi Çalışmalar , İyi Forumlar..

luklesin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Öncelikle İşinde başarılar. Bu yazdıklarım işini ya da yapacaklarını baltalamak değil. Sadece birkaç tavsiye ve uyarı.

Öncelikle Şirket Kurduğun Taktirde Belli Yerlere Başvurularda Bulunman ve akabinde belli miktarlarda ücret ödemen. (Muhasebe-patent-marka tescil vs.) Ayrıca Şirket kurduğunda ayrıca vergi de ödemen gerekecek. Şirket kurmak kolay iş değil haberin olsun.

Müzik sitesiyle başlamak profesyonel anlamda biraz zorluklar çıkaracaktır karşına. Telif hakları için belli ücretler ödemen gerekmekte ödemediğin taktirde yaptığın yayın dolayısıyla para ve hapis cezalarına maruz kalırsın.

Takım kurmak çokta kolay iş değil , öncelikle programlama için seçtiğin kişinin profesyonel olması gerekiyor ki o da senin teklif ettiğin ödeme sistemi ile çalışmaz.

Örneğin ; "öncelikle sitenin kazancından % şeklinde çalışacağız. Daha sonra kazanç artarsa, maaşlı sisteme geçeceğiz." Demişsiniz bu da tamamen benimle çalışmayın benim ne yapacağım belli olmazın kibar haline denk geliyor. Yani para kazanamazsak emeklerinize geçmiş olsun , kazandığımda da size bi ayar çekerim yolunuzu bulursunuz anlamına geliyor.

Ayrıca şirket olmak başta masraf olduğu için tavsiye etmem. Belki home-office tarzı evde bir şirket kurarsın. Onun Limited şirketlere göre vergi ve diğer masrafları düşük olur.

İnternet ve kodlama hakkında bilgilere hakim değilseniz yani kodlama/yazılım yapamıyorsanız büyük projeler için kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim.

İyi Çalışmalar , İyi Forumlar..

çok teşekküler, zaten eğer böyle gönüllüler bulamazsam, bankadan 10-15K kredi çekip, ertan ceviz diye bi adam var onunla iletişim halindeyim, onunla bir projeye başlıcam...

BthnKngl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
çok teşekküler, zaten eğer böyle gönüllüler bulamazsam, bankadan 10-15K kredi çekip, ertan ceviz diye bi adam var onunla iletişim halindeyim, onunla bir projeye başlıcam...

Bu işlerde parasını kaptıran çok oldu. Ve öyle düşünmeyle yapılacak kadar kolay işler değil bir anda elinde ki paran ve çektiğin kredi hiç olabilir. Daha önceden tecrübelerin yoksa yönetim ve yazılım hakkında dediğim gibi biraz kendini geliştir ondan sonra başla.. Proje ve web sitesi arasında çok fark var .

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bide kredi çekiceksin :eek:

Bence şimdi git bi 2-3 yıl sonra gel , biraz piş etrafını öğren.İş yapıcağın internet piyasası hiç de düşündüğün gibi değil.Şirket diyorsun , gurup diyorsun hadi onları geçtim müzik sitesi nasıl açıcan (siteyi yapamnı katmadım bile).Fizyemi özendin nedir olay.

Bazı şeyler buz dağının görünen ucu sadece.

Kredi çekipte kendine yazık etme bari.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5