İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SİSTEM KAYNAKLARI

A

Anonymous

Misafir
Selam, Bilgisayarımla kablo vasıtasıyla internete baglanıyorum 1-2 saatten sonra bazende 2-3 program acıksa " sistem kaynakları yetersiz" diye bir uyarı cıkıyor ve daha sonra bilgisayar kilitleniyor acaba neden olabilir
bu konuda yardımcı olacak arkadaslara simdiden teşekkürler

A

Anonymous

Misafir
Ram upgrade`i gerekiyor sana.Ya isletim sistemini dusur veya extra ram al.

A

Anonymous

Misafir
Bilgisayarinda ne kadar RAM olursa olsun, 128, 256, 512 MB or 1GB farketmez; eger Windows 95, 98 ya da ME kullaniyorsan bu hatayi alirsin. Bu sebeple isletim sistemini degistir. Yukarida sayilanlari kullanma. Arkadasin onerisi RAM arttirmak, eger yukaridakileri kullaniyorsan kesinlikle cozum degil. Ayrica isletim sistemini dusurursen de DOS'a donmen gerekir herhalde. Sistem kaynaklari ile ilgili problem almak istemiyorsan NT, 2000, XP veya Linux yukle...

A

Anonymous

Misafir
Buna katilmiyorum.Isletim sistemi olarak Win Xp/2000 e terfi tabiki benimde onerim ama.Ram upgrade`inden sonra Win95/98 bile kullansan bu hatayla karsilasmiycaksin.

A

Anonymous

Misafir
Galiba Windows 95/98/ME icin soyle bir soz vardi: 640 KB sinirini astik, 64Kb'a takildik. (Biliyorsunuz ozel suruculer olmadan DOS'ta 640 KB tan fazla kullanilamiyordu.) 95/98/ME de sistem kaynaklari (GDI & User Resources) makinanin hafizasindan bagimsizdir. Birkac program acip kapayinca cabuk tukenirler. Hatta mesela excel ve word gibi programlari calistirip bu iki programdan ciktiginizda bile sistem kaynaklarinin azaldigini goreceksiniz. (Galiba System monitor ile gorulebiliyordu.)

Eger sanal bellek'i (Virtual Memory) sabit yaparsaniz (mesela 64 MB RAM'den dusuk bellekli makinalar icin 2.5 kati, sonrakiler icin 1.5 - 2 kati) sistem kaynaklari problemini daha az alirsiniz ve sisteminiz de biraz hizli calisir.

A

Anonymous

Misafir
Bu soyledigin sozu hatirlamiyorum ama program acip calisip kapattiginda Windows un bu programin bilgilerini ram de tuttugunu biliyorum(Mikro$hit in azizliklerinden biri).Bu yuzden ram upgrade`i onerdim.Ve bunun yaninda sanirim 64 Mb tan fazla bellege sahip olan bilgisayarlarda denetim masasindan ag bilgisayari olarak atamak sistem kaynaklarinin daha iyi kullanimini sagliyor.

A

Anonymous

Misafir
tekrar slm cevaplar icin tesekkurler ancak benım pc nin 128 mb ram i var ve oyle aynı anda exel word acık olmuyor ama internete devamlı baglı 2-3 saat gecınce sistem kaynakları yetersiz yazıyor kapatıp acınca duzeliyor ha birde kocbank' ın onlıne bankacılıgına gırdıgım snda sistem kaynakları hemen yetersiz oluyor... selamlar..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5