İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sistem Öneri

cinbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Arkadaşlar,
3 bin Tl bütçem var. Ekran olarak 22 inchi düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

cinbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Programla ve FM'nin son versiyonlarını oynayacağım.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
valla benim o kadar param olsa :) 2,500TL e Toshiba a300 yada u400 alırdım.

cinbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla benim o kadar param olsa :) 2,500TL e Toshiba a300 yada u400 alırdım.

Dizüstü bilgisayara sıcak bakmıyorum. Belki ön yargı ama, batarya süresi. Batarya ömürü. Isınma sorunu. Vista alerjim. Ağırlık. Bunları çözebilecek bütçeye göre en iyi öneriyi de alabilirim. Ayrıca ilgin için teşekkür ediyorum.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dizüstüne sıcak bakmadığına göre masaüstü alacaksın sanırsam. Markalı bilgisayar mı alacaksın yoksa kendin mi toplayacaksın. Bence kendin topla derim. Marka alacaksan zaten söylenebilecekler belli. Gir sitelerine bak fiyatına göre.

cinbaba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dizüstüne sıcak bakmadığına göre masaüstü alacaksın sanırsam. Markalı bilgisayar mı alacaksın yoksa kendin mi toplayacaksın. Bence kendin topla derim. Marka alacaksan zaten söylenebilecekler belli. Gir sitelerine bak fiyatına göre.

Toplama düşünüyorum.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Toplama bence de çok iyi bir düşünce. İşlemci olarak AMD ve INTEL tavsiye ederim. Fakat yapacağım işlevler konusunda INTEL kullanmalısın. AMD biraz yavaş kalabilir. Gerçi hızlı olanları var tabiki :) Performans olarak INTEL.

Ekran kartı olarak ATI kullan bence. RAM olayına gelince 2 GB'tan aşağıya alma. Çünkü birçok yeni nesil yazılım bilgisayarda performas sorunu yaratabilir.

Ses kartını falan anakarta entegre olarak almanı tavsiye ediyorum. LAN kartı falan entegre olarak alırsan daha yararlı olur. Ama bazı LAN kartları sonradan yanabiliyor. Yani çalışmayabiliyor. İyi bir anakart al. ASUS falan olabilir.

Diğerleri sana kalmış. Kasa, harddisk, optik diskler, kart okuyucular falan istediğin gibi seç. Şimdiden hayırlı olsun. Bunlar sadece "öneri" :) Benim kanatimce ...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5