İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site Açılma Hızı Hesaplama

Cenk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sunucu, içerik ve kod yapısına bağlı olarak sayfanın açılma süresi değişmektedir. Hızlı açılan bir sayfa ziyaretçiyi daha çok memnun edebilme potansiyeline sahip bir sayfadır. Sayfa hızını ölçen bir Google linki ile birlikte sayfa açılma hızını arttırıcı bazı ipuçları vereceğim.

Sayfa Hızı Hesaplama Sayfası: http://pagespeed.googlelabs.com/

Seo uygulamalarında onlarca model bulunmaktadır. Her modelin iyi uygulanması sonucunda az veya çok bir yararı mevcuttur. Site açılma süresi de bu yararlı uygulama modellerinden bir tanesidir.

Sayfa Açılma Süresini Kısalaştırmak İçin:

* Kod kirliliğinden kurtulunmalıdır, w3 e uygun bir yapı milisaniye dahi olsa avantaj gösterebilir.
* Site içeriği genişledikçe (site boyutu -kb- arttıkça) açılma hızı da yavaşlayabilir. Gereksiz içerik veyahut sayfayı bağlamayan içeriklerden arınılmalıdır.
* Js (javascript)’ler sayfayı geciktiren etkenler içerisinde bulunmaktadır.
* Sitenizde başka sitelerde bulunan veya başka hosting makinelerinde bulunan içerikleri kontrol ediniz. Geç açılıyorlar ise kendi sunucunuza taşıyınız.
* Sunucu (hosting) çok önemli bir etkendir. Doğru seçilmesi, kesintinin minimum yaşandığı bir firmanın seçilmesi size bu konuda avantaj sağlayacaktır.

http://www.seoliz.com/sayfa-hizi-hesaplamasi.htm

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
pingdom da güzel bir de Gmetrix var...

X

Xman

Misafir
sürekli olarak test ederim site açılma hızımı webmaster tools dan.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
bende hergün webmasters toolsa bakarım neler değişiyor değerler nasıl diye ve bugün itibari ilede site açılma hızı ortalama 3.2 saniye sürmektedir demekte.

baristr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyi güzel test ediyoruz da testten çıkan sonuçları yorumlayamıyorum (expiration not specified) diye bir öncelikli düzeltilmesi gereken ayrıca css ile ilgil çıkıyor nereden öğrenebilirim bu bilgileri aradım bulamadım webden

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5