İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site açmadan önce 1 yıllık Adsense kazancımı inceleyin (Tavsiye)

SebastiHan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
85
Merhaba iyinet üyeleri
Son birkaç yıldır Google Adsense üzerinden kazanç elde ediyorum.
Sizler için Adsense hesabım üzerinden kazanç elde ettiğim sitelerden ne kadar kazandığımı inceledim ve kazançlarda hitten ziyade site içeriğinin etkisini sizlere göstermek istedim. 1 milyon reklam tıklamanız olsa ve tık başına 1 TL alsanız kazancınız 1 milyon TL ediyor ancak TBM'niz 5 kuruşsa eğer, kazancınız bu durumda sadece 50 bin TL'de kalıyor.

Bu durum açacağınız sitenin içeriğini önemli kılıyor.
Hesabımda buunan sitelerin Adsense kazançları özellikle TBM ve BGBG'sini incelemenizi istiyorum.
Site kategorilerini de site adlarını gizleyerek paylaşıyorum. Yeni açtığım İngilizce sitemde TBM 1 TL üzeri. Ancak hit çok az. Bir de SEO üzerine bir sitem var yeni açtığım yine TBM 40 Kuruş kadar. Bu sitenin de hiti çok düşük. İstatistiki veri olarak değerlendirilemeyecek kadar az olduğundan ekran görüntüsü eklemedim.

İşte son 1 yılda farklı kategorilerde bulunan sitelerden elde ettiğim kazanç verileri:
blogsitesi.jpg

aktuelurunler.jpg

forumsitesi.jpg

egitimsitesi.jpg

habersitesi.jpg

kampanya.jpg

yerelhaber.jpg

siyaset2.jpg

siyaset.jpg

Cimcime_Cool

0
Onaylı Üye
Reaction score
28
Blog sitelerinin kazancının fazla olduğunu duymuştum sanırım bu bir efsaneymiş. Reklam tıklamalarına 8 kuruş vermesi çok az değil mi sizce de?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5