İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site Adresi/Kullanıcı Adı

cinnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,

hazırlamış olduğum sitede üyelerin kendi profil sayfalarına gidebilecek bir link düzeni yapmam gerekiyor. Düzen şöyle olmalı site_adresi/Kullanıcı_adı facebooktaki gibi yani www.facebook.com/cinXnet gibi. İnternette arattırmama rağmen bir türlü bulamadım. .htaccess ile yapılabileceğini düşünüyorum ama daha başarılı olamadım bu düşüncemde.

Bana yardımcı olmanızı rica edeceğim.

cinnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Afedersiniz site dilini yazmamışım. Siteyi asp ile yaptım. Fakat özel satın aldığım bir dll ile bu linklendirmeyi yapabiliyorum. .htaccess dosyasında kuralları yazıyorum fakat istediğim şeyi yapacak kuralı yazdığımda misal

RewriteRule ^(\w+) /magaza.asp?id=$1

sitem.com/cinnet yazdığımda üyeler içerisinden cinnet rumuzlu üyenin sayfasına gidiyor fakat sitem.com/images klasörünüde bu kurala göre uygun bulduğundan site imagelarını çekerken problem yaşıyorum.

Yani çözüme o kadar çok yaklaşmışken son noktayı koyamıyorum.

Altay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu 404 hata sayfalama ile yapabilirsin sanırım bu işini görür. Ben bu konuda fazla ilgili değilim ama orada ilgili bir var. Ona mail atabilir veya Script'i deneyebilirsin. Seçim senin Kolay gelsin ...
http://www.aspindir.com/Goster/5370

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5