İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site Çöktü Bir anlayan Bakabilir mi?

dragoumis35

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Öncelikle konunun yeri burası burası mı bilmiyorum. eğer yanlışsa şimdiden kusura bakmayın...

wordpress kurulu alandan siteyi kaldırdım simplescript aracılığıyla smf kurdum. fakat dil dosyasını ekleyince hata verdi. ben de filezilla aracılığıyla kendim kurayım dedim ve kurulu smf'yi manuel olarak kaldırdım. sanırım silmemem gereken bir şeyleri sildim ve tamamen çöktü. index, default veya benzeri bir klasör oluturun mesajı aldım bir index.htm attım ama nafile. hosting firmasına (amerikan) ticket açtım ama ne olacağını bilmiyorum. boş ve yüklenebilir hale nasıl getirebilirim?

vakit ayıran olursa şimdiden teşekkür ederim...

bu arada şu an aldığım 2 hata mesajı;

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.
The script had an error or it did not produce any output. If there was an error, you should be able to see it in the error log.

ve

500 internal server error

bla2e

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hacı, durumun zor )) Wordpress'ten pek anlamam, ama nasıl çalıştığını az çok anlıyorum. Düşündüm doğru ise, siteyi iyice mahf etmişsin ((
Yapman gerekenler
1) Back up yaptın mı? Wordpresste orijinal olan var mı hala?
Varsa, ordaki index.php leri kopyalıp yeni kurdun yere ekle
Yoksa, durum gerçekten kötü, 2'ye geç
2) Back up yoksa, en mantıklı, wordpress uzerinden bi daha aynı şablonu kur, kurduktan sonra oluşturan index.phpleri kopyalıp gene yeni siteye ekliyebilirsin.

Şunu bilmelisin; Wordpress, Joomla vb CMSlerde, index.php çok önemli bir dosya dır, açıkçası tüm component leri o index.php toplıyor bir araya, o yuzden ilk önce index.php leri elde etmeye çalış.

umarım işine yarar, kolay gelsin =)

Ufak reklam, tıklamaya hiç gerek yok
Youtube video indirme yönetimler

dragoumis35

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vakit ayırdığın için teşekkür ederim.

Ancak zaten wordpress'den vazgeçtim. SMF atıcam fakat ftp'den bağlandığımda yükleyemiyorum. Oraya da duplicate dosya atmışım toplam 5 dosya (2'si public) var ve silinmiyorlar. Hosting firmasına da mail attım ama derdim çözülmedi. Bu siteyi ilk aldığım boş hale getirmenin bir yolu var mıdır?

Size ve vakit ayırabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

bla2e

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herhalde pek anlamadim
Amac:
Worpress kaldirilcak
SMF kurulcak

Proble:
Wordpress tamamen kaldirilmuyorsa

Yapmak gereken -> Wordpress ile alakali tum dosyalari kaldirmak ( Bazi dosyalar WP'den daha once kurulmus olabilir, onlari silmemeye calisin, yada silinmuyorlar zaten, -> PHPMydAdmin de WP ile alakali her seyi silin

ONEMLI: Sadece WP kullaniyorsaniz eger, herseyi silebilirsiniz, ama WP'le alakali olmayan ve size gereken dosyalar var ise, silmek konusunda cok dikkatli olmalisiniz :)

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Vakit ayırdığın için teşekkür ederim.

Ancak zaten wordpress'den vazgeçtim. SMF atıcam fakat ftp'den bağlandığımda yükleyemiyorum. Oraya da duplicate dosya atmışım toplam 5 dosya (2'si public) var ve silinmiyorlar. Hosting firmasına da mail attım ama derdim çözülmedi. Bu siteyi ilk aldığım boş hale getirmenin bir yolu var mıdır?

Size ve vakit ayırabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Hem FTP hem de Cpanel üzerinden dosyaları silmeyi denediniz mi? Eğer ikisini de deneyip silemediyseniz sorunu sadece host firması çözebilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5