İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site haritası için url oluşturmak.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Oluşturmuş olduğunuz sitemap i indirin.
Sonra google webmaster tools a girip siteniz ekliyse tıklayıp site maplere gelin. yoksa ekleyin işte.
indirdiğiniz sitemap i ftp ye atın örneğin
public/dosyalar/sitemap.xml
bunu eklerken siteadiniz.com/dosyalar/sitemap.xml olarak google a gösterin. eklenecektir.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
wordpress kullanmıyormusun sen
google xml sitemap var

Orlando Jack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Wp kullanıyorumda ftp actım her yer ingilizce , ben ftp bakıyorum od bana siz bildiginiz için koly geliyorda ben şaşkın kaldım.Dizin at diyorsunuzda ftp bir sürü dosya var hangisine atacam nasıl atacam ? hostgator kullanıyorum.

Ekleme:
wordpress kullanmıyormusun sen
google xml sitemap var
ftp bakıyorum bende yok bunlar. Zamanı olan varsa ftp ve site bilgilerini vereyim , yapa bilir mi

ebaydestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hocam çok basit ftp den bağlanın siteniz hangi dizinde kurulu ise örneğin; public_html klasörüne kurulu ise o klasörün içine yollayın sitemap dosyanızı.

Google hesabınıza giriş yapın, "Site Yöneticisi Araçları" bölümüne girin,sitenize tıklayın,site yapılandırma,site haritaları bölümüne girin. Bir site haritası gönder butonuna tıklayın ve boş kutuya sitemap.xml yazıp, gönder deyin.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
wordpres eklentiler bolümüne gel, yeni ekle ye tıkla, arama kutusuna google xml sitemap yaz, ilk çıkan seçeneğe şimdi kur de, ilerki sayfalarda ftp bağlantı şifrelerini isterse girersin ftp şifrelerini, oto kurarsın

Orlando Jack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
şafak bey tşk.
emre beye gerekli bilgileri gönderdim inş halledecek

Ekleme:
wordpres eklentiler bolümüne gel, yeni ekle ye tıkla, arama kutusuna google xml sitemap yaz, ilk çıkan seçeneğe şimdi kur de, ilerki sayfalarda ftp bağlantı şifrelerini isterse girersin ftp şifrelerini, oto kurarsın
site yönetici ayarlarından eklemek için link veriyor mu ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5