İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

site optimize teklifi ücretli

ciwan_24

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
değerli ustalar vps aldım loadlar 15 cpu 85 lerde
vps de kaldırmıyor benim düştüğüm duruma allah kimseyi düşürmesin
çaldiğim her kapiya para verdim sorunda düzelmedi ama para alıpta hakkını vermeyenler benim çocuklarimin rıskından kesip veriyorum helal etmiyorum
bu işe yaramaz hostlarıda yakında burya yazacam siz siz olun helal çalışanla iş yapın şimdi arkadaşlar sitemin optimize olması lazim sql onarımı ücret neyse veririm cepte kalan son para allah rızası için yardimlarınızı bekliyorum

Daylight_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Yapabileceğim bişey olsaydı kesinlikle yapardım arkadaşım..En azından konu kaybolmasın görünsün diye güncelleme mesajı atabilirim :eek:Umarım yardımcı olacak biri cıkar:)

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
hocam çok geçmiş olsun.ama bu işler için asla geçiminizden ödün vermeyin. hobi olarak veya para kazanmak için yapın ama bu uğurda para kaybetmeyin çok fazla.Onur işin hakkını verecektir eminim.

<şaka>Onur'a rep veriyoruz toplanın :D ~trgy gene uyarı verme :D</şaka>

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
350 bin mesaj da çok fazla bea:D
inşallah optimize edebilir

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Arkadaşlar öyle birşey ki apache açıldığı anda 999mb oluyor memory toplamda 1gb var zaten. Ayarlamaya çalışıyorum eğer optimizasyon tutmazsa mecburen sitedeki sql sorgularını küçülteceğiz.. Bakalım kısmet:)

ciwan_24

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam çok geçmiş olsun.ama bu işler için asla geçiminizden ödün vermeyin. hobi olarak veya para kazanmak için yapın ama bu uğurda para kaybetmeyin çok fazla.Onur işin hakkını verecektir eminim.

<şaka>Onur'a rep veriyoruz toplanın :D ~trgy gene uyarı verme :D</şaka>

usta 1,5 yıllık emek insanı üzüyor onur hoca yapar inşlh

ciwan_24

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar öyle birşey ki apache açıldığı anda 999mb oluyor memory toplamda 1gb var zaten. Ayarlamaya çalışıyorum eğer optimizasyon tutmazsa mecburen sitedeki sql sorgularını küçülteceğiz.. Bakalım kısmet:)

hocam hakkını helal et kaç saat oldu uğraşiyorsun
konu başlığı ücetli demişim ve siz bunu kabul etmediniz
bir karşılık beklemdn yrdim ettiniz allah seni darda bırakmasın

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
helal olsun dostum sıkıntı yok şimdilik iyi çalışıyor vps.
Yine ayarları tam bitireyim bide cache sistemi kurduk mu tamamdır :)

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Bütün ayarları yaptım şuanda sıkıntı yok ve bidaha da sıkıntı olacağını zannetmiyorum.. Yine problem olursa bir kaç düzenleme yaparız..

CPU ve Ram oranlarıda şuanda oldukça iyi.. tahminen kırmızıyı hiç görmez.

Server Load 0.89 (8 cpus)
Memory Used 25.7 %

Edit: birde şu büyük sql'i onaralım kökten çözüm olsun.

asoza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam apache timeout değeri varsayılanı 300 (saniye) geliyor biliyorsunuz.
Gözden kaçtıysa diye hatırlatıyorum.
Bence 30 saniyede yüklenmeyen sayfayı hala ziyaretçinin (saldırganın) beklediğini varsayıp 300 sn. süreyle taleplerin ram da tutulması artık mantıklı değil. Kısıtlı ram miktarını işgal etmeye gerek yok kanaatimce...

ciwan_24

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bütün ayarları yaptım şuanda sıkıntı yok ve bidaha da sıkıntı olacağını zannetmiyorum.. Yine problem olursa bir kaç düzenleme yaparız..

CPU ve Ram oranlarıda şuanda oldukça iyi.. tahminen kırmızıyı hiç görmez.

Server Load 0.89 (8 cpus)
Memory Used 25.7 %

Edit: birde şu büyük sql'i onaralım kökten çözüm olsun.

server Load yine 8 ile 18 arası Cpu 5 ile 9 arası vpc paneline giriş hata veriyor
sitede her hangi bir konuya girilmiyor 1 saat içinde en az 18 defa kapaniyor açiliyor? Hocam

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Ben tekrar gireyim bakayim sunucuya, senin VBseo öyle bir kasıyor ki herşeyi o tüketiyor..
Ayrıca sunucudaki Cpu izni de biraz az gibi. Az sonra bakıp yazacağım tekrar..

ciwan_24

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oke hocam 5 dk önceki Hali Load lar Load Averages: 33.58 23.73 11.78

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
Chatbox ve gelişmiş istatistikleri kapatmak zorunda kaldım. Onları kapatınca sorun kalmadı galiba.. Ayrıca arama özelliğini normal vb araması sistemine getirdim Mysql tam arama seçmişsiniz onu görmemiştim...

Ve veritabanını bidaha onardım.. Bir süre böyle kullanman problem yaratır mı? chatbox - player - istatistikler acayip cpu yiyor.. Vbseodan vazgeçemeyeceğine göre iyi bir sunucuya geçene kadar bence bu 2 özellikten mahrum kalmak en doğrusu..

* Load Averages: 2.28 2.09 1.33

Zaten ram'de hiç sorun yok onun ayarlarını yapmıştım cpuda normale döndü şuanda.. Ben ara ara bakıyorum yine sıkıntı olunca söyle buradan tekrar bakayim..

ciwan_24

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onur hocam sorun sunucuysa sunucuyu bu ay dolsun değişirim
chatbok ve gelişmiş istatiklerini bir süre kalması sorun olmaz yalnız
bu bu iki eklentiyede alişmışiz vaz geçmekte olmaz daha kuvetli bir sunucu bulana kadar
vbseo danda geçsek sitede artık bir şeye yaramaz bu ayın 25 inde Vps sürem doluyor
yine sizin tavsiye edeceğiniz bir sunucu bulmam lazım ama sunucu güzel olsun hocam
cpu gayet güzel cpu 10 u geçmiyor loadlarda sorun kalmamişsa tek sorun o zamn güzel bir
sunucu bulmak emeklerinden dolayı çok tşk ederim saygılar

OnuR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
52
MSN'den görüşelim akşam ben gereken yere yönlendireyim seni vps yetersiz özellikle CPU.. Ram'de problem düzeldi ama vbseo kasıyor epeyi.

Zaten hitine ve sitene göre de biraz düşük bir vps yine de bir süre idare eder bu şekilde seni..

ciwan_24

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
usta bu ayın sonunda yönlendirirsiniz bu ağırlıkta sunucudan kaynaklaniyor sanırım
butun sieler Vbseo böyle kasiyormu yosa sadece bendemi oluyor sürumu değişirseniz faydası olurmu birde usta Resimler & Albümler bunlarda gereksiz 64 mb sanırım yer kaplıyor bunlarıda veritabanında silseniz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5