İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

site sahibi tutklanmış..

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
hapse giren adam olayının ayrıntısı verilmiyor hiç bir yerde ön yargıyla yaklaşırız böyle olunca...

sitelere hiç birşey demiyorum, hatta falan hikayeler yayınlayan türk sitelerden daha sağlıklı engellenmelerine karşıyım, işi yapan arkadaşlardan rica ediyorum vicdanınız varsa o reklamlardan gelecek 5-10$ parayı düşünmeyin 18 yaş altı ve içeriği kaldırın...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Kimse yanlış anlamasın içeriği savunmuyorum banane. Ama ortada BENCE bir gerçek var. Biyolojik olarak açıklamak isterdim ama bilmiyorum. Bu bir ihtiyaç olabilir. Zaten ihtiyaç olmasa böyle bir sektör olmazdı. saksshop a giden birinin niyetiyle bu sitelere giren biri yada gazetlerin güzin teyze kısımlarını okuyanlarla aynıdır. Burada bence çok az kişi siteye girmedim diyebilir. Kimisi meraktan kimisi başka amaçlardan girer ama site ile kadın pazarlamayı bir tutan bir zihniyet bence sağlı değildir. Bunlar tabii benim düşüncelerim. Herkesin düşüncesinede saygım var ama herkesde haddini bilsin. Karşısındakine pez..... demeye ne kimsenin hakkı var nede öylebir durumu

aXzel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence site açanın fotograflarını koyucan siteye :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Kimse yanlış anlamasın içeriği savunmuyorum banane. Ama ortada BENCE bir gerçek var. Biyolojik olarak açıklamak isterdim ama bilmiyorum. Bu bir ihtiyaç olabilir. Zaten ihtiyaç olmasa böyle bir sektör olmazdı. saksshop a giden birinin niyetiyle bu sitelere giren biri yada gazetlerin güzin teyze kısımlarını okuyanlarla aynıdır. Burada bence çok az kişi siteye girmedim diyebilir. Kimisi meraktan kimisi başka amaçlardan girer ama site ile kadın pazarlamayı bir tutan bir zihniyet bence sağlı değildir. Bunlar tabii benim düşüncelerim. Herkesin düşüncesinede saygım var ama herkesde haddini bilsin. Karşısındakine pez..... demeye ne kimsenin hakkı var nede öylebir durumu

Sanırım atladığımız bir şey var.

Birincisi ben kimseye herhangi bir sıfat uydurmadım. Reeldeki adamla sanaldaki adamında yaptığı iş mantıkta aynıdır dedim. Bugün banka soymakla, sanal alemde bankaları dolandırmak arasında ne fark var...Her ikiside hırsızlık değil mi ? Ha biri dolandırıcı olarak yargılanır diğeri hırsız ya da gaspçı orasını bilemem. Ama ortak noktası hırsızdır.
Bizim konumuzdada sonuç gelen müşteri ya da ziyaretçiyi bir şekilde sevk konusunda tatmin etmekse, ortak noktasıda budur. kadın satmış olmuyor ki onuda nerden çıkardın anlamadım ?

Aynen seninde değin mantıkla yaklaştım bende...Nasıl saksshop a gidenle o sitelere girenleri aynı tutuyorsan bende dediğim kişiliklerin sonuç noktasını bir tutuyorum. Biri reelde kadın satıyor, diğeride monitör karşısında milletin tatmin olmasını sağlıyor. Ve sonuçta yaşatılan duygu ortak...Ama eylemleri farklıdır o ayrı ;)

Ayrıca bende karşı değilim. Sokakta bir sürü bu duruma aç adam varken millete sarkacaklarına en azından bir şekilde tatmin ederler kendilerini. Ancak günahı bilmek, günaha girmeyi engellemiyor ;)

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Bugün banka soymakla, sanal alemde bankaları dolandırmak arasında ne fark var...Her ikiside hırsızlık değil mi ? Ha biri dolandırıcı olarak yargılanır diğeri hırsız ya da gaspçı orasını bilemem. Ama ortak noktası hırsızdır.
Bizim konumuzdada sonuç gelen müşteri ya da ziyaretçiyi bir şekilde sevk konusunda tatmin etmekse, ortak noktasıda budur. kadın satmış olmuyor ki onuda nerden çıkardın anlamadım ?

yine bugün, genel evde fuhuş yapmakla, otobanda fuhuş yapmak arasında pratikte hiçbir fark yoktur. fakat birisi yasaldır, diğeri değildir. verdiğiniz örnek, cümle olarak mantıklı geliyor fakat pratikte değil.

böyle saçma sapan bir konuda mesaj yazmayı hiç istemezdim fakat, şunları belirtmeden edemeyeceğim.

yetişkin içerikli yayınlar yasak değildir. fakat kurallara tabidir. eğer yasak olsa, sokaklarda dergi satan yasal bayilerde yetişkin dergileri olmazdı.

kurallar dahilinde olduğu sürece, site açmakta yasak olmamalı. bu tarz sitelere girmek isteyenler girebilir, istemeyende girmez.

bu tarz bir site açıp bu kitleye hizmet vermek isteyenlerde bu hizmeti verebilir, istemeyende vermeyebilir. kimse neden yapıyorsun veya neden yapmıyorsun diye yargılanamaz.

site içeriğinde 18 yaş altı, aileiçi veya benzeri abzürt/insalıkdışı materyal olmadıkça bu tarz siteler açılmalıdır. ve gereğide vardır.

devletin, neden kendi eliyle genel ev açtığını düşündünüz mü hiç? veya türkiye'de genel ev olmasaydı doğabilecek sonuçları?

insanlar tatmin olmak üzerine yaşayan varlıklardır. parasal, duygusal, cinsel her türlü konuda tatmin olmak için yaşıyoruz.

bu konulardan birtanesi eksik olursa, dengesiz davranabiliriz, çünkü nihayetinde hepimizin özünde ID duygusu var.

genel evlerin açılması, tamamen tecavüz oranını düşürmek içindir, ki nitekim işede yaramaktadır. kulağa hoş gelmeyebilir, fakat durum malesef böyledir.

ve aynı durum, cinsel içerikli siteler içinde geçerlidir. tatmin olamayan insanlar, tatmin olmak için bu siteleri kullanabilir.

dipnot: bugün iran'da bile genelev vardır. fakat, genel evlerde imam bulunur, odaya girmeden nikah kıyılır, çıkıncada boş ol, boş ol, boş ol :)

bence, bu konu çok derin bir konudur. yorum yazarken mümkün oldukça çok düşünmeli, yüzeysel bakılmamalıdır.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O tür siteleri sevmiyorum ama karşı da değilim fakat ç.p ve benzeri çalışma yapan sitelerin kapanmasından yanayım.

Sonuçta internet dediğimiz şey çoluk çocuğunda gezdiği yerler.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle saçma sapan bir konuda mesaj yazmayı hiç istemezdim fakat, şunları belirtmeden edemeyeceğim.

yetişkin içerikli yayınlar yasak değildir. fakat kurallara tabidir. eğer yasak olsa, sokaklarda dergi satan yasal bayilerde yetişkin dergileri olmazdı.

Haber surada: Link

Yetişkin içerikli yayınlar internet uzerinden yapiliyorsa yasaktir. Zaten mahkeme "'müstehcen yayın yapmak'' suçundan tutuklamis.

Memlekette onlarca hikaye sitesi var. Birini kurban secmisler... Samimiyet olsa tum site sahiplerine uyari gonderirler, 3 gun icinde siteyi kapatmazsaniz sunu sunu yapariz derler. Ortalik temizlenmezse, cezayi keserler.

Su andaki durum kimi yakalarlarsa onu opme durumu....

Isin en garip tarafi icerigi gonderene, okuyana ceza yok...Yayinlayan suclu. Bence pek adaletli degil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi