İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site Taşıma YARDIM

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Aktifbilisim de resellerimiz var ve 3 4 k blogum hit yapınca limit doldu diye kapandı sitelerimiz host sponsoru buldumda simdi taşıma işlemini hiç yapmadım ne yapmam gerek ?

Perspektif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bloglarınızda hangi scripti kullanıyorsunuz ? yedeklerinizi aldınız mı?

E

Erturk

Misafir
Her iki tarafta da SSH yetkiniz varsa dosyalarınızı tar.gz yapıp yeni sunucudan wget ile cekebilirsiniz. Daha sonrada ana dizinde açmanız yeterli olacaktır.

SQL yedeğini almak için aşağıdaki kodu;

mysqldump -u username -p database_name > yedek.sql

Bu yedeği yeni sunucunuzdaki veritabanına yüklemek içinde şu kodu kullanabilirsiniz.

mysql -u username -p database_name < yedek.sql

SSH ile SQL yükleme işlemi detaylı olarak http://forum.iyinet.com/veritabanlari/105868-ssh-tan-mysql-db-yuklemek.html bu linkte mevcut.

Kolay gelsin.

Cewo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
yok hocam aktifbilisim de host um sponsora tasıyacam + hiç anlamıyorum daha önce yapmadım hiç :S

E

Erturk

Misafir
O halde SSH yetkinizin olma ihtimali çok düşük. FTP girip dosyaları kendi bilgisayarınıza indirin. Daha sonrada phpMyAdmin girip veritabanı yedeğinizi kendi bilgisayarınıza indirin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra site dosyalarını yeni hostunuza yuklerken bir yandan da panele girip eski yerdeki veritabanı adı ve şifresiyle bir veritabanı olusturun. İndirdiğiniz SQL dosyasını bu veritabanına import ettiğinizde sorun çözülmüş olur.

T

Tns

Misafir
Sağlayıcınızla Görüşün Birkaç Dakika İçinde Taşıyabilir

XenTo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
O halde SSH yetkinizin olma ihtimali çok düşük. FTP girip dosyaları kendi bilgisayarınıza indirin. Daha sonrada phpMyAdmin girip veritabanı yedeğinizi kendi bilgisayarınıza indirin.

Bu işlemleri yaptıktan sonra site dosyalarını yeni hostunuza yuklerken bir yandan da panele girip eski yerdeki veritabanı adı ve şifresiyle bir veritabanı olusturun. İndirdiğiniz SQL dosyasını bu veritabanına import ettiğinizde sorun çözülmüş olur.

Çok yerinde bir bilgi olmuş daha fazlasına gerek yok. Teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5