İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sitede birden fazla adsense hesabının kullanımı

ZuZuu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar forumda arama yaptım fakat cevap bulamadım soruma .

sitede birden fazla adsense hesabının kullanımı mümkünmü ? deniyen varmı acaba ?

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Google da birden fazla hesabın var ve bunu bir içeriğe yayacaksın öylemi ??

Yasak mı değilmi diorsun ??

Bu mudur ?

Play

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle yapma iki hesabıda banlatırsın.

ZuZuu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır arkadaslar . mesela üç dört kişi bi site işletiyoruz ve herkes sitenin belli bir kategorisinde kendi adsense reklamlarını yayınlıcak bu tarz veya komple sitede 3-4 kişinin adsense hesabı dönüşümlü olarak kullanılabilirmi ?

Play

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende onu diyorum 3-4 kişinin hesabına yazık olur.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu dedigini yaparsan "lanet olsun google" diye başlık açman çok kısa süre sonra doğaldır diğer bazı arkadaşlar gibi.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Forumda soruldu ve yabancı pek çok sitenin bu şekil yayın yaptığı google ın da buna izin verdigi yazıldı - Kapsamlı bi aramada bulursun - Yinede karar senindir :)

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir siteye birden fazla adsense reklamı koymanızın bir mahsuru yok, zamanında bu konu tarışıldı, google'a soruldu vb. hatta bazı siteler bile yapıldı içerik ekleyen üye aynı içerikle birlikte kendi pub kodunu ekliyordu siteye.
Ama dikket edilmesi gereken bir nokta var sitenin içeriği kurallara uygun olmalı ve aynı sayfada aynı anda birden fazla pub kodu yer almamalı.Dönüşümlü olarak aynı sayfada farklı pub kodları yer alabilir.

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bakınız www.flixya.com

site zaten bu temel üzerine açıldı

alexa 14000 lere geldi ve hala ban yemediğine göre uygundur.

arkadaşın dediği gibi önemli olan 2 nokta var;

1-Google kurallarına uymak

2-Aynı anda 2 pub birden vermemek

bu şekilde olursa hiç bir sorun çıkmaz

sober

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
basit bir soru olacak ama bunula ilgili farklı şeyler duydum bir sayfada kaç tane aynı pub numaralı reklam koyabiliyoz mesela aynı ebatta 3 tane reklam koyabiliyozmu?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
basit bir soru olacak ama bunula ilgili farklı şeyler duydum bir sayfada kaç tane aynı pub numaralı reklam koyabiliyoz mesela aynı ebatta 3 tane reklam koyabiliyozmu?

aynı sayfaya 8 adet kod koyabilirsiniz. evet aynı ebatta 3 içerik reklamı da koyabilirsiniz.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir siteye farklı 2 pub reklamı koyabiliyormuzu yaaa?

dombalak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben 2 pub aynı anda aynı sayfaya koyulamaz diye biliyorum

farklı sayfalarda veya farklı zamanlarda pub sınır yoktur herhalde

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir hesap neyine yetmiyor. Yok yok illa diyosunki google ben acaiplik yapıyorum kıllık olsun beni gözetime al ne gereği var ??? tek hesap koy çalışsın :D

ZuZuu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir siteye birden fazla adsense reklamı koymanızın bir mahsuru yok, zamanında bu konu tarışıldı, google'a soruldu vb. hatta bazı siteler bile yapıldı içerik ekleyen üye aynı içerikle birlikte kendi pub kodunu ekliyordu siteye.
Ama dikket edilmesi gereken bir nokta var sitenin içeriği kurallara uygun olmalı ve aynı sayfada aynı anda birden fazla pub kodu yer almamalı.Dönüşümlü olarak aynı sayfada farklı pub kodları yer alabilir.

teşekkürler

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Çelişkili laf, sizin yazı-> sayfada aynı anda birden fazla pub kodu yer almamalı.
Neden benim bir hesabım var, 3 tane farklı boyutlarda adense reklamı yerleştirdim siteye, hiç bir sorun yok tabiki içerikli siteler için bu lafım.
Google yönetimi, bir sayfanıza yerleşimi iyiyse 3 tane adense reklamı ekliyebilirsiniz, ancak... Bize rakip, reklamlarımıza benzer reklamlarada yer verirseniz sakınca diyor.
Böyle sorulara cevap veriliyor adensede. Benim sorunum olunca mail atıyorum, nazar degmesin cevap geliyor hemen... Ya evet uygun, yada hayır uygun degil diyorlar. Sizde sorun bence. Sorunca uyanırlar, banlarlar gibi sorun teşkil asla yok. Kurallarına ve dediklerine uyun, cevaba yönelik işlem edin yeterli

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5