İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitede Link kısaltma kullanmak zararlı mı?

beyuzman

0
Onaylı Üye
Reaction score
16
Arkadaşlar hem adsenseden hem bc.vc den kazandığım bir sitem var ancak anahtar kelimesinde bir türlü ilk sıraya çıkmadı hep ilk sayfada ama 3-6 arasında gidip geliyor site
site 3 aylık.

Soru1: bc.vc gibi linklerin site içinde olması SEO açısından zararlı mı?

Soru2: bc.vc hem doğru analizler yapmadığını hemde az kazandırdığını düşünüyorum alternatif var mı?

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
site içi linklemelerde sıkıntı yaratabilir.

KaRNeC

İyinet Üyesi
Reaction score
260
Merhaba
Site daha yeniymiş zaten. İlk sıralara da gelebilir henüz erken.

Link çıkışlarını nofollow yaparsanız sıkıntı olacağını düşünmüyorum ancak dofollow kesinlikle siteye zarar verir.
Program indirme sitelerinde çok iyi kazandırdığını duymuştum. Alternatif sitelerden haberdar değilim.

Engin07

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Eğer ziyaretçilerin Türkiye kaynaklı ise Bc.vc'ye alternatif olarak TrLink deneyebilirsin. İncelemek istersen;
Referanslı Link: BURAYA
Referanssız: BURAYA
(Not: Referans olmanızın size bir zararı olmaz.)

Site ile ilgili neredeyse her şey anlatılıyor girdiğinizde zaten yinede merak ettiklerinizi sorabilirsiniz yardımcı olurum.

Ek Olarak, diğer sorunuza gelirsek;
Site içerisinde indirme bağlantılarını link kısaltma ile vermek size bir zarar vermeyecektir fakat site içi linklemeleri kesinlikle bu şekilde yapmayın. Zaten Bc.vc vb. birçok sitenin değerleri oldukça yüksek bunlar size zarar verecek site konumuna girmez görevlerini de az çok Google ve diğer arama motorları kavramış durumda bu yüzden dert etmeyin. Siteniz daha 3 aylıkmış anahtar kelimelerde zirveye oynamak için daha çok erken sabredin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5