İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo İpucu Sitelerde İç Optimizasyon / SİTE HIZI-1.DERS

tacanka

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 4 senedir arama motoru optimizasyonu üzerine çalışıyorum. Bir teknik üniversite, Google, Moz gibi sitelerden sertifikalarım bulunuyor. Foruma yeni üyeyim fakat size yardımcı olmak isterim. Haftada bir kez size yol haritaları çizeceğim. Biraz karışık ve dağınık ilerleyebilirim ama takip ederseniz az çok kafanıza oturmuş olur ve ilerleyen derslerle birlikte sakın "öğrendim" deyip "seocuyum" demeyin derim. Google güncellemelerinden bihaber olupta hala "seocuyum" diyen ve siteleri sandbox, boom gibi filtrelere sokan çok kişi tanıdım.

Sırf bu tür arkadaşlar yüzünden şu an çalıştığım firmaların bir çoğundan "valla garanti verdi ilk sayfaya çıkacağız diye. 6 ay geçti ortalıkta yokuz. bir de 3000 liraya yakın ödeme yaptım. ondan dolayı sen önce çıkar sonra parayı vereyim." gibi cümleler ile karşılaştım. neyse ki şu an 4 farklı firmaya seo uzmanlığı sağlamaktayım. galiba konuşacak çok konum varmış, biriktirmişim :msp_biggrin:

Gelelim konumuza...

Sitenizi kurdunuz, her şeyiyle artık gözünüze tamam gibi geliyor diyelim ama bir de arka bahçemiz var :)

On-Page SEO (İç Optimizasyon)

1-SİTE HIZI

Sitemizi kurduktan sonra ilk yapacağımız şey GTMetrix yada Page Insights sitelerine girmek ve sitemizi bu araçlarla test etmek.

GTMETRİX verimiz A olmalı.
Google Pageİnsights verimiz ise 100 üzerinden 85 Olmalı.

Olması gereken değerlerden düşük çıkar ise korkmayın, her şeyin çözümü vardır elbet.
Google Page İnsights'da sitemizi sorguladıktan sonra biraz aşağıya iniyoruz ve Bu sayfa için, optimize edilmiş resim, JavaScript ve CSS kaynaklarını indir. butonuna basıyoruz ve bir rar dosyası iniyor. Bu dosya içerisinde MANİFEST yazan dosyaya sağ tıklıyoruz ve İnternet Explorer ile açıyoruz.(Benim tercihim tabi.)
İndirdiğiniz klasördeki dosyaların hangi yola atılacağını buradan görerek FTP aracılığıyla sunucumuza gönderiyoruz
ve tekrar Page İnsights'tan sorguluyoruz.
Önceki puanlara göre artmışsak ne mutlu! :harika:

WORDPRESS SİTELER İÇİN EKLENTİLER (Eklenti detaylarına dair bilgileri Google'dan aratarak edinebilirsiniz.)
Minify HTML, Autoptimize, WP Fastest Cache.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5