İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sitelerimin hepsi birden düştü yardım ede bilecek biri varmı !!!

velican

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba
ben oyun siteleri ile ilgileniyorum sitelerimin hepsi 1. likteydi 2.3. olanlarda vardı ancak bir gün sabah baktığımda tüm sitelerim 2.-3. oldu bazıları 5-6-7-8 filan bi 15 sitem filan düştü . ertesiğ gün baktığımda sitelerim 8 - 15- 20 çi liklerew düştü gün geçtikçe kimisi dahada düştü kimiside olduğu yerde kaldı bir çözüm bulamıyorum .bu düşen siteler harıcinde başka sitelerimde vardı ilk 5 de olmanlar 1. syf. olanlar filan bunlarda 2-3 haftada bunlarda düştü.ben yeni sitelere çalışmayaparak yeni steler yükselttim ve bunlarda 1 ay kadar 1. liktre yada ilk 5 de filan durdu daha sonra bunlarda düştü gece gündüz uğraştım ama bir çözüm bulamadım .
bir bilgisi olan yada tanıdığı olan varsa lütfen yardım etsin tüm siteelerim haşat oldu lütfen yardım hala da düşüyor . Ayrıca bu sitelerim adsenseden reklam almakta hepsi aynı whois bilgisine sahip tüüm bilgiler aynıdır yani lütfen bu konuda bilgisi olanlar yardım etsin.

Teşekkürler.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Konu uygun kategoriye taşındı

- Host şirketi sağlam mı? Webmaster araçlarından kontrol yaptığınızda sürekli dns hataları çıkıyorsa bot sitenize ulaşamıyor demektir zaman zaman bu da filtreye neden olabiliyor.

Ayrıca sizin de farkettiğiniz gibi filtre yiyen sitelerde ortak bir taraf olduğunda diğerleri de etkileniyor ve onlar da bir süre sonra filtre yiyebiliyorlar. Ortak olan ne varsa hepsini ayırmanız lazım

- ortak adsense hesabı
- ortak webmaster araçları
- aynı ip
- aynı whois bilgileri
- sitelerden birbirlerine link çıkışı
- ortak analytics hesabı

bunları yeni sitelerde ayırın bir süre eski sitelerin sorununu anlayana kadar.

Eski sitelerin neden filtreye girdiklerini tespit etmeye çalışın. Bu host sorunlarından yanlış yapılmış SEO çalışmasına kadar herşey olabilir. Sitelerinize yaptığınız çalışmaları yazın ona göre fikirler gelebilir.

serkantkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Eif'in belirttiklerine katiliyorum. Genellemek gerekirse, benzer icerikte ya da alanda ranking artirma amacli ayni saglayaci tarafindan olusturulmus siteler spame girer. Sitelerin birbiri ile iliskili oldugunu gosterir herseyi ortadan kaldirmaniz lazim. Iyi sanslar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5