İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitelerimize "İnternet Explorer'a Hayır!" kodunu koyalım.

HDG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Öncelikle herkese kolay gelsin,

Bildiğimiz gibi CSS ile uğraşanların büyük bir sorunu vardır İE6, 7, 8.. daha doğrusu bütün İE versiyonları ile, bu yüzden bir kod hazırladım, bu kodu isterseniz hiç değiştirmeden kullanın, isterseniz dilediğinizce değiştirin, karar size kalmış, buyrun o dediğim kod;

Kod:
<script type="text/javascript">
if (navigator.appName=="Microsoft Internet Explorer" ){document.write("<br/><div style='background:#252525;padding:15px;border-bottom:3px solid #333333; border-top:3px solid #333333;font-size:150%;'><strong><center><a href='http://www.mozilla-europe.org/tr/firefox/' style='color:#cccccc;'>Mozilla Firefox</a> ~ <a href='http://www.google.com.tr/chrome' style='color:#cccccc;'>Google Chrome</a> ~ <a href='http://www.opera.com' style='color:#cccccc;'>Opera</a> ~ <a href='http://www.apple.com/safari/' style='color:#cccccc;'>Safari</a></center></strong><center>Bu bloga Milattan Önce kullanılan tarayıcı olan <b>İnternet Explorer</b> ile girmişsiniz. Bu tarayıcı süpersonik blogları bile berbat göstermektedir.<br>O yüzden lütfen <b>İnternet Explorer</b> adlı tarih olmuş tarayıcıdan kurtulup yukarıda linkleri yer alan harikulade tarayıcılardan birini kullanmaya başlayın.</center></div><br/>")}
</script>

Koddan bahsetmek gerekir ise, kodun mantığı çok basit.Kodda da gördüğünüz gibi İE'ye girildiği zaman [bütün versiyonlarında] kodda yazdığım İE uyarısı çıkacak, İE'yi sizlerde benim gibi sevmiyorsanız bloglarınızda, sitelerinizde kullanmanızda yarar var diye düşünüyorum.

Teşekkürler.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
İEyi niye sevmeyelim. Sen doğru dürüst kodlamanı yap. Benim blogum 10 numara görünüyor sende bunlarla uğraşacağına kod nasıl yazılır git onunla uğraş.

HDG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
İEyi niye sevmeyelim. Sen doğru dürüst kodlamanı yap. Benim blogum 10 numara görünüyor sende bunlarla uğraşacağına kod nasıl yazılır git onunla uğraş.
Neden böyle fevri davrandığınızı anlamadım, ie birçok temayı kötü gösteriyor, kötü göstermediği sitelerin sayısı çok az, ben kod yazmayı iyi biliyorum merak etmeyin, sadece çoğu kişi ie'den sıkıntı çektiği için bu kodları paylaşmak istedim, isteyen kullanır, isteyen kullanmaz.;)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Sıkıntı çeken farklı tarayıcı kullanır olur biter. Sen kendin fevri davranmışsın. Yazdığın yazıyı bi oku. Vurun İEye gibi bişey olmuş.

HDG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sıkıntı çeken farklı tarayıcı kullanır olur biter. Sen kendin fevri davranmışsın. Yazdığın yazıyı bi oku. Vurun İEye gibi bişey olmuş.
Hocam ne alakası var? Ne firefox benim ne de başka bir tarayıcı, yani ben firefox kullanıyorum ve firefox'u övüyorum, fakat bu sadece firefox'u sevdiğim için.İE için de aynı şekilde, İE benim değil, ve hiçbir sorunum yok, sadece günümüze kadar birçok tarayıcı çıktı, kendini yeniledi opera v.s. Ve herkeste İE'nin iyi olmadığını düşünüyor, mutlaka İE kullananlar vardır, buna birşey demiyorum zaten.

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
desteklenmesi gereken bir durum tasarım yapmak ie6 yüzünden işkenceye dönüşüyor. Özellikle full css tasarıma yönelmek istemiyor çoğu tasarımcı bunlarla uğraşmamak için. Sitesinde hit kaybı yaşamak istemeyenler sitelerinin belli bölümlerinde farklı tarayıcıları tercih etmelerini tavsiye ediyor.

Daha önce iyinet firefox'u tavsiye ediyordu, R10 chrome öneriyor bu tarz öneriler yaygınlaşırsa daha çabuk atlatılır ie6 krizi.

HDG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
desteklenmesi gereken bir durum tasarım yapmak ie6 yüzünden işkenceye dönüşüyor. Özellikle full css tasarıma yönelmek istemiyor çoğu tasarımcı bunlarla uğraşmamak için. Sitesinde hit kaybı yaşamak istemeyenler sitelerinin belli bölümlerinde farklı tarayıcıları tercih etmelerini tavsiye ediyor.

Daha önce iyinet firefox'u tavsiye ediyordu, R10 chrome öneriyor bu tarz öneriler yaygınlaşırsa daha çabuk atlatılır ie6 krizi.
Haklısınız, fakat tasarımı tasarım yapanda CSS sanırım.JavaScript, Query v.s. 'de tasarıma yararı var, ama CSS'siz olmuyor bence.İnternet Explorer'da CSS'yi batırdığı için bu konuyu açmak istedim zaten.İnşa'allah insanlar İnternet Explorer'ı olmazsa olmazlarından yapmayı bırakırlar.

Yorumunuz için teşekkürler.

T

trgy

Misafir
Internet explorer hiç bir zaman ortadan kaybolmaz. Nedeni ise aldığımız masaüstü, dizüstü bilgisayarlarda internet explorer yüklü olarak geliyor.

Bunun düzeltilebilmesi için Microsoft'u yok etmek gerekir bu da imkansız. Sadece bir kısım kişiyi vazgeçirebilirsiniz. Tamamen yok etme söz konusu dahi olamaz.

dipnot: Webmaster sitesine girenlerin bile %12'si ie6 kullanıyorsa durumu siz düşünün. Şimdi merak edip baktım. :)

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Büyük şirketlerin çoğu modifiye edilmiş IE6 kullanıyor. Bu şirket bilgisayarlarına kullanıcılar müdahele edemediği için kullanıcıların yapacak birşeyi yok.

Ben evde Chrome kullanıyorum ama ofisteki laptopta IE6 yüklü... idare ediyoruz...

Line

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48

Sen baya artissin ha.Sanki kodlamayı kendi yaptıya , kendi blogunu örnek gösteriyor.

Daha domainini kayıt edeli bi sene olmamış , milletin yaptığı tasarıma laf atıyo.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111

Allah rızası için daha dün CSS'de nasıl visibility kapanacağını öğrenip foruma yazmışken, bugün başkasına kod nasıl yazılır gibi ters cevap veme güzel kardeşim.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Doğru kodlama yapınca browser problemi olmaz. Tabi ki ie6 css konusunda nefret getirdi herkese ama css inde bir çok şeyini bu sayede öğrendik :) Bence iyi bile oldu. Beceremeyen ekmek yemesin kardeşim :p

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Google yaklaşık 2 hafta önce, artık IE 6 kullanıcılarına destek vermeyeceklerini ve çalışmalarının IE 6'da da fix şekilde çıkması için uğraşmayacaklarını güzel bir dille açıkladı. Olması gerekende bu. Gerçi tamamen IE karşısında saf tutmanında doğru olmadığını düşünüyorum. Özellikle IE 8 standartlar bakımından günümüz teknolojisi için oldukça uygun.

Google

Scap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Halan %90 xp ve ie kullanımı varken bunlar zor. Ancak zamanla widows işletim sistemi içinden browserları çıkartınca alternatiflere yönelinebilir.

ahtingir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
diğer tüm browser larda çalışan kodlarımız malesef ie saglıklı calısmıyor ama trafikde onda yapacak bisey yok :) ağa ne diyorsa o

BuRacK

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu kodun fazla kullanılacağını sanmam, kim sitesinde IE karşıtı diye tekil hit olmasa bile çoğul hit kaybı yaşasın ki?

Nightmare17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
O kötü dediğiniz internet explorer, 3 sene önce e-okul vb. siteleri açabilen tek tarayıcıydı. Hâlen de kodlaması eski olan bazı sitelerdeki bozuk javascriptleri çalıştırabilen tek tarayıcıdır.

Yiğidi öldürelim hakkını yemeyelim.

Ama internet Explorer 6 ve 7 de kullanılmaz ki hâlâ :D onları kullananları bilinçlendirmek amaçlı böyle birşey yapılması daha hoş olur bence

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito