İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitem gün içinde görünüp kayboluor

atabas61

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar.
Benim google ile ilgili büyük bir sorunum var.
Yapmış olduğum bir websitesi var. Bu site makina parçası üretimi yapan bir firmayı tanıtıyor.
Site ile çok ilgileniliyor sürekli veri girişi var yeni bir site daha ama googlr arama sonuçlarında 2. sayfada en üstte çıkmaya başladı derken birden site kayboldu şimdi arattığımızda şöyle bir olay ile karşılaşıyoruz.

Örneğin odak bir kelimemizi googlede aratıyoruz sabah 8 yada 9 websitemiz googlede görüntüleniyor.
Akşam yeniden aynıo aratmayı yaptığımızda bu sefer site hiç bir şekilde görüntülenmiyor.

Böyle bir sorunumz va rişte gün içinde sitemi bir gelip bir gidiyor nedenini bir türlü anlayamadık yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı sebebi nedir neler yapmalıyız. Spam kontrolü yapabilir miyiz. Ama düşünüorumda spama düşse tekrar neden indexlensi bir türlü anlam veremiyorum lütfen yardım edin.

baristr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sıralama değişmelerinde dalgalanmalar yaşaman normal . bu değişim kimiz zaman ileri kimi zaman geri hareketin belirtisidir.
ilk ona girecek sayfa 100 den 50 ye oradan 30 a oradan da 10 a gelmez. dalgalanmalar yaşar. bu normal
Sıralama dan emin misin kendin google girerek sıralamana bakma iyinet sıra bulucu http://www.iyinet.com/sira-bulucu/ ile bak daha sağlıklı sonuç alırsın.

ahref ve moz gibi servislerden bedava da olsa spam kontolu yap alexa backlinlerine bak . forumda konuyla iligli yazılar olmalı yoksa spam konrolu ile ilgili google bak eğer hala çözemediysen özelden yaz. uzman değilim bildiğim kadarıyla yardımcı olurum.

bagcilarweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar.
Benim de google ile ilgili büyük bir sorunum var. Uyduservisi.xyz adlı sitemde aynı sorunla karşı karşıya. Bazen 1. sıra göründüğü halde bazen de piyasada bulunmuyor. Yine bir gün 5 10 arama geliyor bazen hiç. Diyorum ki sektör mü küçüldü seçim arifesinde yoksa google sitemi bir gösterip bir göstermiyor mu acaba.

Yine aynı uydu servisi sektöründe olan teknik34.com adlı sitem ise florya gibi ataköy gibi bakırköy gibi semt ve ilçelerde 1. sırada fakat aramalar arkadaşım orada hiç yok onun bedava sitesine geliyor. Ben bu işten hiç bir şey anlamadım.

tacanka

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Google dalgalanmalarına alışkın olmak gerek, tam olarak nerede olduğunuzu kavranamanız 2-6 ay arasında netleşmeye başlar. Bu süreçte "aman zaten çıkmıyor, dalganıyor" gibi rehavete kapılmadan düzenli seo çalışmalarına devam etmelisiniz. Sık sık rakip analizleri yaparak onların link aldığı sitelerden link alabilir hatta otoritesi yüksek sitelerden de backlinkler alabilirsiniz.

MsNetwork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Site sanırım yeni bir site, Bu gibi durrumlar gayet normal, dalgalanmalar genelde 1-2 gün ila 1-2 hafta içerisinde durur. Ya o sıraya yerleşir yada düşer ama bir şekilde sabitlenir.

cloudserverius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Altın kural sitenizin canlı yani güncel kalması. Özetle seo çalışmalarınıza devam ediniz.

keles.senol

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı sorun benim sitelerimde de var herkesin dediği içerik girmeye devam et :)

nightwalker

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
seo'yu sağlam tut, gün içinde 2 aramadan fazla arama yaptırma, imkanın varsa sen manuel olarak gooledan arayıp bak. dalgalanmalar son zamanlarda iyice fazlalaştı. bilindiği gibi google listeleme konusunda abd'de büyük bi dava da kaybetti. listelemede maalesef google güvenilirliğni yitirmeye başladı kolay gelsin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5