İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitem Hakkında Durum Değerlendirmesi

Rani

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 4 ay önce açılan yerli resim galerisi sitem var. Fırsat buldukça buradaki değerli paylaşımlarınızı, önerilerinizi okuyorum fakat bu konuda maalesef şu anda pek bilgi sahibi değilim. Öncelikle şu anki durumumu bir kontrol etmenizi rica edeceğim :
Sorgular Tıklamalar CTR eCPM [?] Kazançlar
İçerik için AdSense 3.889 40 1,03% US$ 0,25 US$ 0,99
Sorgular Tıklamalar CTR eCPM [?] Kazançlar
Arama için AdSense 48 0 0,00% US$ 0,00 US$ 0,00

Tıklamalar CTR Kayıtlar Dönüşümler [?] Kazançlar
Tavsiyeler en iyi ürünler 1 0,28% 0 0 US$ 0,00

Dünkü Adsense özetim bu şekilde. Genelde günde 1 dolar civarı kazanıyorum (Eskiden çok daha azdı tabi). Bir keresinde 2.5$ kazandığım oldu bir günde rüya gibiydi :D Extremetrackingle günlük ziyaretçi sayım ortalama 600-800 arası.

Şimdi sizden bir kaç ricam olacak. Öncelikle yukarıdaki değerleri nasıl buldunuz ? Fiyat sizce yüksek mi yoksa az mı ?

Biliyorum muhakkak bu konuları çok tartıştınız ama bana yönelik olan tavsiyeleriniz nelerdir ? Bu google dan daha çok para nasıl kazanabilirim ne yapmamı önerirsiniz ? Mümkünse önerilerinizi açık birşekilde neyi nasıl yapacağımı açıklayarak yazarsanız inanın çok mutlu olurum.

Benim için çok değerli bilgilerinizi benimle paylaşırsanız, bana yardımcı olursanız çok minnettar kalırım.

Teşekkürler.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadasim,
CPM degerlerin biraz az da olsa, kazancin "bu cmp ye gore" normal sayilir, yapman gereken tek sey var aslinda, o da sitene hit almak. ne kadar fazla ziyaretci getirirsen o kadar fazla para kazanirsin... ziyaretciyi nasil getiririm diye dusunuyorsan iyinet forumlarinda bununla ilgili 100 lerce forum basligi bulabilirsin..

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Kazancın normal diyebiliriz - 500-600 civarı BOL TIKLAMA çıkaran oyun sitesi bile 1 dolar ancak getirirken ve ayrıca şu sıralar herkeste bi düşme görülürken - senin yukarıdaki özetin gayet normal görünüyor. Hatta tıklama başına 0.01 $ ın normal olduğu şu günlerde 0.02 üstüne çıkmışsın :) daha ne olsun.

Ayrıca arasıra farklı Reklam yerleşimleri dene. Farklı boyutlar Farklı alanlar - alt - üst - sağ -sol - dene. Bikaç günlük aralıklarla değiştir. Hitine oranla En iyi getiren reklam yerleşimini kullan...

Rani

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Önerileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Dediklerinizi derhal deneyeceğim :)

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ahh ulen ahh yuzlerce tiklama var aldigim gunluk ucret cok dusuk..bunaltiyo bu google beni :)

Rani

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Can Aklıma birşey takıldı :D

Bu cpm`ye göre az demişsin. Acaba cpm`i arttırmak için ne yapmak lazım ? Sadece hitin artması mı gerekiyor ?

Teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5