İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitem indexlenmiyor

nanotech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar merhaba;

Yandex arama motoruna ingilizce içerikli web sayfamı yandex webmaster da doğruladıktan sonra sitemap'i gönderdim fakat 15 gündür indexlenen 1 sayfa bile yok.

Genel bölümde ;

TİS (Konularına göre bağlantı listeleme) daha az 10
Aramadaki sayfalar 0
Sitenin sayfalarına harici bağlantılar 0
Robotun siteyi en son ziyaret ettiği tarih 25.01.2012
Robot tarafından yüklendi 1
Robot tarafından çıkarıldı 0

şeklinde bir özet bilgisi mevcut fakat;

anlamadığım hala indexlenen sayfamın olmaması.

[email protected] adresine durum ile ilgili mail attım fakat herhangi bir geri dönüş olmadı.

Sizce ne yapmalıyım.?

sonix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 Gün Olmuş Ben 8 Gün İçinde İndexlendim Pinglet Robot.txt Yi Onaylat Site İndexlenme Sırasına Başarıyla Eklendi Yazar WEbmaster Bölümünde Yandex'te O Yazı Çıkarsa 2-3 Güne İndexlenir.

nanotech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 Gün Olmuş Ben 8 Gün İçinde İndexlendim Pinglet Robot.txt Yi Onaylat Site İndexlenme Sırasına Başarıyla Eklendi Yazar WEbmaster Bölümünde Yandex'te O Yazı Çıkarsa 2-3 Güne İndexlenir.

Cevabınız için teşekkürler;

Herhangi bir robots.txt dosyası tanımlamadım. Google, Bing ve Yahoo da full tüm sayfalarım indexlendi sayılır fakat yandex 20 gün oldu ama hareket yok. Sitemap'i webmasters tan ekledim.

Sizin robots.txt dosyasının tam olarak içeriği nasıldır acaba? paylaşabilir misiniz? Ben de o şekilde bir deneme yapmak istiyorum.

Robots.txt dosyasını nasıl pingletebilirim tabi dosyayı oluşturduktan sonra.

Çok teşekkür ederim.

sonix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç Ping Servislerini Kullanmadınızmı Araştırın Robot.txt Deil Sitemapı Pingletin.

nanotech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hiç Ping Servislerini Kullanmadınızmı Araştırın Robot.txt Deil Sitemapı Pingletin.

Ping servislerini kullandım daha önce de;

Birde bu sitem için tekrar deneyeyim.

Teşekkürler.

Ekleme: Yandex için hangi ping servisini kullandınız acaba?

sonix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bakın Şöyle Bir Sitem Vardı O İndexlenmiyordu Sonra Yandexe Özel Eposta Aldım Sonra Birde Onda ekledim Webmaster yandexten Sitemap Ekledim Daha Sonra 5 6 Gün Geçti 3 4 Gün Yandex Çıkmadı Siteden şuan Yandexte 1.254 İndex Var

nanotech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir taraftan yandexten Bilge Hanım ile yazışıyorum. Ayrıca telefon ile de aradım kendilerini. Sitenizde herhangi bir problem görünmüyor, teknik arkadaşlara durumu iletiyorum diye e-mail gönderdi kendisi. Webmaster dan robotun en son geldiği tarih 28 Ocak görünüyor. Sitemap i eklemiştim webmaster dan fakat henüz herhangi bir kıpırdama yok. Sitemap ekranından sadece sitemap'i eklediğim tarih yazıyor, diğer Denetlendi, Yüklendi, Dosya içeriği, Hata ve Uyarılar kısımlarında hala birşey yazmıyor :)

Bakalım yandex teknik ekibi geri dönüş yapabilecek mi çok merak ediyorum.

Sitem ingilizce içerik ve yavaş yavaş büyüttüğüm bir projeyi yayınlıyorum. Diğer arama motorları ok ama sadece 2 arama motoruna henüz indexlemetim.

1- Yandex = 20 gündür tık yok
2- Baidu = 20 gündür index yok.

Yahoo, Bing, Google indexlerim %99 tamam.

Ekleme: Baidu çin arama motoru dün nihayet sayfamı indexledi. Yandex kaldı :) o da indexlerse sorun çözülmüş olacak....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5