İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemap dogrulama

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar sitemapı dogrulıycam beceremedim bir türlü sitem asp oldugu için html böümü yok İframe var oraya bu kodu ekliyorum olmuyor e googlede site dogrulamak için 2 yöntem vermiş
1. meta etiketi ekle ekledim olmadı dogru yeremi ekledim bilmiyorum yalnız
<meta name="verify-v1" content="ttOfPHRyMslY2pNPJGMjyN5iFffsq+ZmGNf+dJ/if9M=" />

2. Yolu bir html dosyasını karşıya yükle

onuda anasayfada bir wordpage dosyasının adını googlenin bana verdigi bu kod yapıp googlee47572d6882eb927.html ftp dosyası ile ana dizine attım ancak yine olmadı böyle yaptıgımda verdigi hata bu: 404 (dosya bulunamadı) hata sayfanızın başlıkta 200 (Başarılı) kodunu döndürdüğünü belirledik.

Google bu hatayı şu şekilde açıklamış
404 (dosya bulunamadı) hata sayfanızın başlıkta 200 (Başarılı bulundu) durumu döndürdüğünü tespit ettik.
Sunucunuzun, varolmayan sayfalar için 200 (Başarıyla) durumu döndürdüğünü belirledik. Sitenizin sahibi olarak herkesin doğrulanmasına olanak sağlayacağından, siteleri bu yapılandırmayla doğrulayamayız. meta etiket doğrulama yöntemimizi deneyebilir ya da sunucunuzun yapılandırmasını değiştirebilirsiniz.

Bu yapılandırma site doğrulaması için bir doğurur ve bu nedenle sitenizi doğrulayamayız. Web sunucunuz, 404 (bulunamadı) sayfalarının başlığında bir 200 (bulundu) durumu döndürecek şekilde yapılandırıldıysa ve sitenizi bu yapılandırma ile doğrulamanızı sağlarsak, başkaları bundan yararlanabilir ve sitenizi doğrulayabilir. Kendilerine ait olmayan sitelerin istatistiklerini görüntülemelerini sağlayacak bu yapılandırmadan kimsenin yararlanmamasını sağlamak için yalnızca 404 sayfalarının başlığında bir 404 durumu döndüren siteleri doğruluyoruz.

Sunucunuz, var olmayan sayfalar için bir 404 durumundan başka herhangi bir şey döndürmek üzere yapılandırılmış, meta etiket doğrulama yöntemimizi deneyin ya da sunucunuzun yapılandırmasını değiştirin.

Web sunucunuzun yapılandırmasını 404 sayfalarının başlığında bir 404 durumu döndürecek şekilde değiştirebilir ve hala özel bir hata sayfası sunabilirsiniz (bkz. Apache bilgisi ve IIS bilgisi). Bunu kontrol ederken bir HEAD isteği (bir GET isteği değil) yaptığımıza dikkat edin. Web sunucunuz doğru şekilde yapılandırıldıktan sonra, siteyi yeniden doğrulamayı deneyin, yapılandırmanızı yeniden kontrol edeceğiz.
Ama bunun ne oldugunu anlamadım beceremedim yardımlarınızı bekliyorum :(

seslidostlukcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hallettim.....
Gerçi saat 2 den gece 12 ye kadar sürdü ama olsun sonunda başardım ve ögrendim :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5