İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemap Hazırlama Yenilikler + Yahoo Kayıt

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

Daha Önceki konularımda google için sitemap hazırlama ve kaydetme hakkında bilgiler vermiştim. konulara ve gsitecrawler adlı programa bu linkleri inceleyerek ulaşabilirsiniz.

1nci konu Programın kullanımı ve Googleye Sitemapın Kaydedilmesi :
http://forum.iyinet.com/google-optimization/30843-sitemap-hazirlama-program-anlatim.html

2nci konu Programın Versiyonunun Yükseltilmesi :
http://forum.iyinet.com/google-optimization/40246-sitemap-hazilama-2-new-version.html

Programın yeni versiyonu ile yahoo sitemap ilaveside mevcut bulunuyor. Dilerseniz sitemap hazırlama programında bu işlemi nasıl alıcaz bi bakalım. Programı çalıştırıp 1nci konudaki gibi uygulama yaptıktan sonra.

sitemap.JPG

bu kısımdan urllist.txt ve urllist.txt.gz adında dosyaları alıyoruz. Bunları ftp den anadizine yüklüyoruz.

şimdi gelelim yahoo kayıt olayına. eğer daha önceden yahoo mail adresiniz mevcut ise aynen kullanabilirsiniz yok değilse yahoo'dan bir acount alıverin.

Sonra bu adresten giriş yapıyoruz.

Yahoo Webmaster Giriş

Giriş yaptıktan sonra alttaki şekilde olduğu gibi sitemizi listemize ekliyoruz.

yahoo.JPG

işlemin ilk etabı tamam şimdi sitemizi verify etmemiz gerekiyor.

ve sitemizi eklediğimiz kısımda bulunan "Authenticate" kısmını tıklıyoruz.
karşımıza gelen kısımda aynen aşağıdaki gibi uygulama yapıp sitemizi verify konuma getiriyoruz.

yahoo2.JPG

1nci kısımdan .html dosyasını indirip ftp ye urllist.txt ve diğer dosyayı attığımız anadizine bu dosyayıda atıyoruz. ve 2nci kısımdan onaylıyoruz. sitemiz şu anda onaylanmış durumdadır.

Şimdi yapmamız gereken son işlem yahoo sayfasının en başına dönüyoruz. ve sitemizi eklediğimiz kısımdaki "Manage" kısmına tıklıyoruz.

http://www.resimsakla.com/upload/guest/yahoo3.JPG

1nci kısma gsitecrawler ile hazırladığımız urllist.txt dosyasını yazıyoruz ve 2nci kısımdan onaylarak işlemi bitiriyoruz. işlem bu kadar artık yahoo arama motorundada sitemapınız kayıtlı.

artık msn de bi gün olur kendini geliştirirse onuda tanıtmayı isterim ama şimdilik google ve yahoo'nun webmaster bölümlerinden faydalanmak gerekir. Bol hitli ve güzel kazançlı günler dilerim.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
cok guzel ve acıklamalı bir kaynak oldu herkes icin + rep

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Zaman ayırıp bilgilendirme yaptıgın için teşekkürler. + Rep

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rica ederim beğenmenize sevindim inşallah herkeze faydalı olur. daha beta durumda ama belki zamanla kendini geliştirir. yahoo'da googleden kopya çekip atak yaptı umarım msn de güzel gelişmelerde bulunur. şimdi hiç biri googlenin yerini tutamaz diyeceğim ama internette herşey olabilir kim ne zaman nasıl bir atak yapar belli olmuyor.

hanzala

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benden de bir ekleme

yAHOO XML dosyalarını da kabul ediyor ben xml dosyası ekledim ve bunu sizinlede paylaşmak istiyorum. devamlı güncellenen mesela bir phpbb forumunuz var her zaman sitemap hazırlayacak değilsiniz otomotik xml dosyası her download edildiğinde adreslerde güncellensin istiyorsanız ( ben bunu php nukedeki modullere, coppermine scripttine ve php bb ye uyarladım yapılabilecek tüm mysql kullanan scriptlere uygulanabilir sadece tablo adlarını doğru yazın yeterli

işte dosya zaten bilenler kolaylıkla anlayacaktır

diyadinnet e teşekkür ederim onunda azımsanmayacak kadar büyük bir yardımı oldu

Yahoo da da bu dosyayı kullandım ve çalıştı sorun olmadı

PHP:
<?php
@mysql_pconnect("localhost","Kullanıcı adı","Şifre"); //sunucu, kullanici adi ve sifre
@mysql_select_db("veritabanının adı"); //veritabani adi

$harita = '<'.'?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?'.'>'."\n"; 
 $harita .= '<urlset xmlns="http://www.google.com/schemas/sitemap/0.84">'."\n"; 
 $haber = mysql_query("SELECT post_id, topic_id FROM phpbb_posts ORDER BY post_id DESC");//post_id ve topic_id yi kendinize göre ayalayın.
 $post_id = intval($post_id); 
 $topic_id = intval($topic_id); 
 while($sonuclar = mysql_fetch_array($haber))
 { 
 $tarih = explode(" ", $sonuclar["title"]); 
 $harita .= "<url>\n";
 $harita .= "\t<loc>http://www.siteadı.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=" . $sonuclar["post_id"] . "</loc>\n"; 
 $harita .= "\t<changefreq>weekly</changefreq>\n"; 
 $harita .= "\t<priority>0.5</priority>\n"; 
 $harita .= "</url>\n\n"; 
 }
 $harita .= "</urlset>\n"; 
 //header('Content-type: application/xml'); 
 echo $harita;
 ?>[/code]

Duman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yahoo sitemapı 2 haftadir kullanıyorum ama yahoodan gelen hitlerde hiç bi gelişme olmadı bu normalmıdır?
+
"Authenticaion" olan yere tıklayınca.

Your site has been authenticated.

If you have added the META tag, please keep the tag <META name="y_key" content="23f544fa24dfdfd" /> in your site's home page. We will revalidate your site ownership by checking this META tag regularly.

Burda verdiği <META name="y_key" content="23f544fa24dfdfd" />
sitenin Anasayfa meta tagların arasına yerleştirmemizmi gerekiyor?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır yerleştirmen gerekmiyor. dosyayı indirip ftp ye atman yeterli. yahoo'da neden hit olayı olmuyor bilemiyorum :) sistemini çözmek gerek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5