İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sitemde çektiğim fotoğrafların daha iyi görünmesini nasıl sağlayabilirim ?

kalem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:harika: sitemde çektiğim fotoğrafları yayınlarken daha iyi görünmesini nasıl sağlayabilirim ?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Nasıl yani?
Ne çektiysen onu görürsün. Çözünülüktenmi bahsediyorsun?
Biraz daha açıp örnek verirsen daha fazla yardımcı olabiliriz sanırım.

kalem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet çözünürlükten görüntü kalitesinden bahsediyorum , bazı arkadaşların sitelerine ekledikleri resimlere bakıyorum sanki profesyonel fotoğrafçılar çekmiş yayınlamış gibi çok güzel :hönk:

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Fotoğraflar kalitelidir ya da dediğin gibi profesyonelce çekilmiştir :)
Ortada bir şey görmeden ne denebilir?

kalem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fotoğrafları nasıl düzenleyebilirim , bunu bilen arkadaşlar yardımcı olsunlar lütfen , fotoğraf düzenleyici programlar vs.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Düzenlerım derken onemlı olan fotoğrafı ne ıle çektığın var, şimdi ben aşağıdakı fotoğrafı slr makıne ıle çektım mesela, aynı fotoğrafı bırde cep telefonu ıle çekmek var ne kadar uğraşsan aşağıdakının kalıtesıne ulaşamaz mesela...

http://img641.imageshack.us/img641/3163/84603258.jpg

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
genelikle webde fotoğraf yayınlama konusunda yapılan hata gerçek fotoğrafın boyutlarına dikkat edilmemesi.örneğin 1000*1000 boyutundaki bir fotoğrafın en-boy oranı 1 e 1 dir bunu 100*100 px'e düşürürseniz fotoğraf küçülür ve bozulma olmaz, fakat 1 e 1 oranı bozarak 100*50 px yapıp bunu webde yayınlarsanız fotoğraf bambaşba bir hal alır. amatör anlamda ücretsiz bir yazılım olan paint.net'i biraz kurcalayın.

çektiğiniz fotoğrafların kaliteli olması ise fotoğraf makinenizin kapasitesine bağlı olan birşey.

Akyıldız

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Öncelikle makinanın kalitesine bağlı. Ben çekimlerimde genelde nikon d serisi kullanıyorum her yerde daha iyi görünüyor web de veya baskı üzerinde olması farketmiyor. :)

Ama bakın xgitarx güzel bir konuya değinmiş arkadaşında dediği gibi küçültürseniz tabiki güzel görünmez. :)

Sonrasında ise web dekilerin çoğu anlamlı ama anlamsız şeyleri seviyor yani kısacası tam karşısındaki şeyi görmek istemiyor bunu detaylı yollarla görmekten hoşlanıyor insanlar artık bunun daha amatörce açıklamasınıda şöyle yapayım size fotoğrafınız çok net diyelim bunun belirli alanlarını siyah beyaz yapın ve birkaç rutuj atın. :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5