İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemdeki Herhangi Bir Yazıyı Başkası Alıp...?

chorock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendi sitesine kopyalarsa kaynak olarak benim sitemi belirtirse, benim kazancım mı kaybım mı olur seo açısından?

Konuyu yanlış yere yazdıysam özür dilerim ayrıca.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yazı özgünlüğünü kaybedecek bu da site için bir kayıptır. Alan site otoriterse çok daha üstelerde çıkabilir aramalarda. Uzun dönemde yer değiştirme durumu olabiliyor.

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Google alagoritmasındaki en büyük hata işte burada:)

Özellikle tanınmış forumlarda insanlar post kasmak amaçlı, gelişmemiş sitelerin özgün içeriklerini c/p yaparak gelişmemiş sitelerin önünü büyük oranda kesiyor.

Web 2.0 deki en büyük açıkda burada, amacından sapmaya başlıyor. Forumlarda zaten şuan bu yüzden amacına uygun (tartışmak) değilde, makale&yazı&icerik yayınlayıp içerk odaklı reklam firmaları ile para kazanmak amaçlanıyor. Bunu yapanlardaki düşünce yapısını anlamıyorum blog sisteminden habersizler mi acaba?

Konuyu dağıtmadan şunu da söylemek istiyorum, yada söylemiycem:) bana kalsın

chorock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yazı özgünlüğünü kaybedecek bu da site için bir kayıptır. Alan site otoriterse çok daha üstelerde çıkabilir aramalarda. Uzun dönemde yer değiştirme durumu olabiliyor.

Peki bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Siteyi şikayet edebilir miyim bir yere?

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248

chorock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şikayet son başvurulacak bir yol olmalı diye düşünüyorum. Öncesinde yazının kaldırılması istenebilir. Olumsuz cevap alındığı takdirde aşağıdaki linkten içerik kaldırtma başvurusu yapılıp içerik Google'dan sildirilebilir:
http://support.google.com/bin/static.py?hl=tr&ts=1114905&page=ts.cs

Kaldırılmasını istedim. Küstahça yazı sonunda alıntı yaptığı sitemi de sildi sonunda. Linke tıkladığımda hangi şıkkı işaretlemeliyim yardım eder misiniz?

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
" Google Web Arama " seçeneğini seçip yönergeyi takip edin.

Junkii

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

chorock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5