İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

siteme cins cins yorumlar geliyor :(

sevgikelebek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
hangi kategoriye açmam gerek bu konuyu bilmiyorm ama siteme gelen yabancı ziyaretçilerden hata tarzı yorumlar alıyorum şu cümleleri çevirebilecek varmı :( sanırım bi hatadan bahsediyorlar ama anlayamadım 500 error ne ya :kahve:

"Hi, nice site but sometimes I encounter a problem whereas the top nav toolbar cannot be viewed. It is mainly on the home webpage Regards"

"Normally I don’t comment on your posts but I wanted to let you know that I have trouble loading your site. I dunno if it is me or what but I get like 500 error all the time. Whatever 500 error means. Just FYI"

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Yorum backlink almak için atılmış yazılar olabilir. 500 error server problemine işaret eder. Site adresini vermemişsin ama eğer siten türkçe ve gelen yorumlar böyle ingilizce ise önem vermene gerek yok. Dediğim gibi backlink almak için yazılmış yorumlar olabilir.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Evet spam yorumlar onlar.Backlink alınması için yapılmış.O yorumları silin gitsin.Herhangi bir sakıncası yok.

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
onaylı yap yorumları. bot onlar ve sürekli atarlar. onay vermeden yayınlamassın olur biter.

sevgikelebek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
sitem ingilizce. zaten bi tanesinin kullanıcı adında scrapebox yazıyordu. bi yorum daha var budamı spam

What can I say other than “You’ve done the rigth thing today by showing this to us”

X

Xman

Misafir
Benim siteyede AOL mail uzantılı elemanlar kayıt olmaya başladı, mesajlarda üyelik şartı var ya, akılları sıra önce kaydolup sonra spam basacaklar uyanıklar :D

Troypc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Siten eğer wordpress ile yapılmışsa, ki bunu belirtmen gerekir, bu tür yorumları senden habersiz direk silen çok güzel bir eklenti var ve zaten bu eklenti wp kurulumundan sonra eklentilerinde pasif halde duruyor. Adı "Akismet".

Bu çok basit bir bilgi olmasına rağmen birçok kişi bunu bilmiyor. Kolay gelsin.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
sende onların sitesine bas spamı
kısasa kısas de.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Hayır ücretli değildir

Shu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
24
wordpress.com dan üyelik alırsan oradanda akismet key verir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5