İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemiz.com/wordpress nasıl Sitemiz.com olmalı?

Gazeteci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Selam Arkadaşlar. WP sistemli(org) yeni site kurduk. Ama site sitemiz.com linkinde diyil, sitemiz.com/wordpress linkinde görüntülenmekte. (Sitemiz.com ise 404,Not Found veriyor) Sitenin normal olarak sitemiz.com linkinde görüntülenmesini nasıl ayarlamak lazım? (Not: FTP-ye yüklenen WP dosya adı: wordpress) Yardımınız için önceden teşekkürler!

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Ftp den wordpress klasörünün içinden çıkarıp direk ana dizine yükleme yapmak gerekir. Bunu yapmadan önce genel ayarlardan site adresini değiştirmek lazım.

Gazeteci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ftp den wordpress klasörünün içinden çıkarıp direk ana dizine yükleme yapmak gerekir. Bunu yapmadan önce genel ayarlardan site adresini değiştirmek lazım.

Şimdi yüklediyim wordpress klasörünü Ftp-dem tamamen silerek,yeniden dosyaları ayrılıkta tek-tek yüklemek gerekiyormu, yani?

"Bunu yapmadan önce genel ayarlardan site adresini değiştirmek lazım." derken tam olarak neyi kasd ediyorsunuz? Mümkünse, detaylı bilgi verirseniz, sevinirim. Yardımınız için tekrar teşekkürler.

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
wp-admin e gir . orda genel ayarlardan site uzantını /wordpress şeklinde değil nasıl istiyorsan onunla değiştir bu birincisi.
daha sonra ftp ye gir. /wordpress klasörüne gir ve ordaki bütün dosyaları bilgisayarına indir.
daha sonra ftp ana dizinine bütün indirdiğin klasörleri at. bu şekilde dediğin gibi çıkar site.
daha sonra çıkınca /wordpress klasörünü ftp den silersin. çıkmadan silme ama.

Gazeteci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Bütün yardımcı arkadaşlara tekrar teşekkürler.Deneyelim,bakalım, İnşallah iyi olur.

mstfturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ftpden /wordpress klasörü altındaki tüm dosyaları ana dizine taşı (silip yeniden yüklemek zaman alır)

jackd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selam arkadaşlar konuyu tam olarak nereye açacağımı bilemdim ama buraya yazmak istedim ben wordpress te dövme fotoğraflarının olduğu bir site yapmak istiyorum fakat hiç bişey anlamıyorum ftp nedir ana dizin nedir nasıl atılır neyi nereye atıyoruz gibi sorular ama evde çok vaktim olduğundan bu işlerdende biraz para kazanmak istiyorum ben isveçteyim ve ücrestsiz aldığım wordpresste ingilizce yayınladım başlangıcı teamwiever ile yardımcı olabilecek arkadaş varmı?Teşekkürler

http://tattookatalog.wordpress.com/

kulturelbellek

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
Bu tarz bir site yok bence ücretli bir hosting alıp güzel bir site yapabilirsiniz

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5