İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sitenin download edilmesini engelleme?

pixelx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selamlar

web sitesinin download edilmesini engellemem gerekiyor,
offline explorer gibi programlar indirmemesi lazım, nasıl yapabilirim?

daRius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Offline Explorer adlı programı bilmiyorum pek yorum yapamayacağım bu konuda. Ancak, zaten sayfanıza giren bir kişi tüm kodları, swf dosyaları ve resimlerini alabilir. Bunları tarayıcı otomatik olarak kaydeder, önüne geçilebileceğini zannetmiyorum.

OsmanAtabey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
.htaccess içine eğer var ise programın gönderdiği HTTP_USER_AGENT bilgisini alıp kural şeklinde ekleyebilirsin. Dedicated, VPS server sahibi isen firewall ile zaman + görüntülenecek sayfa sınırlaması koyman mümkün.

Sonuç olarak; siteni kopyalamak isteyen kişi ne yapıp eder her şekilde kopyalar.

pixelx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teleport ve offline explorer gibi programların çalışmaması gerekiyor. birde bazı sitelerde var indirmeye çalışıyorum ama inmiyor. bi şekilde engel koymuşlar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5