İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sitenin hostu degisirse google etkisi ne olur

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm,
1 tane sitemin hostunu degistirmeyi dusunuyorum, fakat su anda google da mevcut indeklenmis kayitlarim ne olur?

google yeni hosta gecmemden dolayi eskisi gibi hit yollar mi yoksa epey azalma olurmu?

server ip si farkli olcagi icin?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
eger sayfaların yeri degişmesse sanırım etkilenmez ama ip ile o sayafalrı buluyorsa etkilenecegi kesin..

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tittle keywords vs. ilk etapta değiştirme host değiştirmek herzaman olağan şeylerdir. google bunu kesinlikle düşünmüştür rtkileneceğini sanmıyorum.

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burada tek kriter olarak şu var:
eğer sayfaların arasında geçişlerde url içinde mesela http://168.192.0.1/arama.php gibi domain değilde ip kullanıyorsan google indexing serveri şaşıracaktır. çünkü host ile birlikte ip'in de değişti.
aksi durumda değişen birşey olmayacak ve googleda indexlenmiş kayıtların normal işleyişine devam edecektir.
şöyle düşünün: google bot da bir insan gibi bir sitenin index sayfasına girer ve alt sayfaları gezer. eğer ben senin sitene host değiştirmene rağmen aynı domain name ile girebiliyorsam google için de bir sorun yok demektir.

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim eski sitemde yaklaşık 4-5 kere host değiştirdim. hiç bir etkisi olmadı merak etme...

S

Senbul

Misafir
2 ay once host değiştirdim herhangi bir etkisi olmadı......

S

soundmaster

Misafir
ben globat hakkında çok kötü yorumlar okumuştum
powweb bence o ücrete çok az trafik verio(kaliteli olabilir)

hosting değişince googledaki indexler anında silinmio
hatta şöle bi örnek vermem gerekirse 2,5 senedir kapalı bi domainimin indexleri duruo :)

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Globat ta powweb de ise yaramaz. Cunku ikiside olmayan seyleri satiyorlar.
Disk Space:2 Gigs
Data Transfer/Bandwidth: 5 Gigs/Day

Nerdeymis bu space le bandwidth sormak lazim. Senin siten o degerlere ufacik bir yaklasssin seni hemen kapi disina koyarlar.

powweb bence o ücrete çok az trafik verio(kaliteli olabilir)

5 Gigs/Day Hic de az degil.

C

Chap

Misafir
www.kriweb.com tavsiye derim. Host değiştirmenin de hiçbir eksi etkisi olmaz. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi de host ip'si ile link verme hatasını bulunmadıysan.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki o zaman birisi bana 100 gb bant sunan iyi bir yer onerirse sevinirim. ucret 20 dolar max dedicated tan vazgectim

.Onur.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Globat'ın teknik desteği çok kötü. Powweb hakkında da kötü söylentiler var (bi ara serverleri baya bi çöküyormuş sanırım).

İngilizcen varsa aşağıdaki forumdaki yorumları okuman yararlı olabilir:

http://www.webhostingtalk.com

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5