İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitenizdeki Sayaçlar Size Zararmı Veriyor ?

DeltaTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Merhaba arkadaşlar,
bu gün sitemdeki w3 hatalarını düzeltiyordum birde baktım sayyac kodları w3 hatası oluşturuyor. sayyaç kodlarını kaldırdım 0 hata. w3 google için önemli bir standart olarak biliyorum. Bu yüzden sayyaç kodlarınızı zorunlu olmadığı sürece koymamanızı tavsiye ediyorum.
Şimdi sayyaç kullanmıcazda analysticmi kullanıcaz derseniz , analystic kodlarıda w3 hatasına sebeb oluyor. sayyaç 12 hata analystic 1 hata. artık karar sizin.selametle.

KAYNAK : Sitenizdeki Sayaçlar Size Zararmı Veriyor ? - Karantina.Org

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Merhaba arkadaşlar,
bu gün sitemdeki w3 hatalarını düzeltiyordum birde baktım sayyac kodları w3 hatası oluşturuyor. sayyaç kodlarını kaldırdım 0 hata. w3 google için önemli bir standart olarak biliyorum. Bu yüzden sayyaç kodlarınızı zorunlu olmadığı sürece koymamanızı tavsiye ediyorum.
Şimdi sayyaç kullanmıcazda analysticmi kullanıcaz derseniz , analystic kodlarıda w3 hatasına sebeb oluyor. sayyaç 12 hata analystic 1 hata. artık karar sizin.selametle.

KAYNAK : Sitenizdeki Sayaçlar Size Zararmı Veriyor ? - Karantina.Org

Alakası yok;

Seo Tavsiyelerim / Burada ispatlamıştım

Seo ve W3C İlişkisi / Bu da İyinet Seo Yarışmasında derece yapan Ozan kardeşimizin konu hakkındaki yazısı

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
alakası olsa da olmasa da bence sayaçlara gerek yok. hiç bir zarar vermese bile sitenin açılmasını geciktiriyorlar.bu da olumsuzluk demek.cpanelde her türlü istatistik var.ne gereği var elalemin kodunun hamallığını yapmaya?

DeltaTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Alakası yok;

Seo Tavsiyelerim / Burada ispatlamıştım

Seo ve W3C İlişkisi / Bu da İyinet Seo Yarışmasında derece yapan Ozan kardeşimizin konu hakkındaki yazısı

seonun açılımı nedir ?

search engine optimization yani arama motorları için optimizasyon. Sen kendini arama motoruna sevdirmeye çalışıyorsun arama motoru sana sevdirmek zorunda değil.hatasız bir kodlama her zaman daha iyidir ve iyi olacaktır.Bununla ilgili birçok makale var okumanı tavsiye ederim.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
yeri gelmişken bu ozanti nerde yaw? parayı aldı kayıplara karıştı heralde :D

ozan sesimi duyuyorsan ses ver kardeş :D

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
alakası olsa da olmasa da bence sayaçlara gerek yok. hiç bir zarar vermese bile sitenin açılmasını geciktiriyorlar.bu da olumsuzluk demek.cpanelde her türlü istatistik var.ne gereği var elalemin kodunun hamallığını yapmaya?

bence de gereksiz,ama seo için böyle şeylerin ortaya atılması hoş olmuyor.makaleyi yazan arkadaşı tenzih ederim.bir kaç puşt çıkıyor bu işten anlamayanları böyle bahanelerle yolmaya çalışıyor.şu seo için önemli bu önemli diye.seo denilen olay kullanıcının aradığını en kısa sürede bulabilmesidir.gerisinin boş olduğunu yazımda ispatladım.

DeltaTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
sayaçların gereksiz olduğu doğrudur ama şahsen sayyac.com Benim hoşuma gidiyor sebep olaraksa google refererlerini gördüğüm için olabilir. Ama sayaçların gereksiz olduğuna katılıyorum.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
seonun açılımı nedir ?

search engine optimization yani arama motorları için optimizasyon. Sen kendini arama motoruna sevdirmeye çalışıyorsun arama motoru sana sevdirmek zorunda değil.hatasız bir kodlama her zaman daha iyidir ve iyi olacaktır.Bununla ilgili birçok makale var okumanı tavsiye ederim.

çok dar düşünüyorsun makalelere bakma uygulamalara bak,o makalelerin ne amaçla yazıldığını çok iyi biliyoruz.o yazımdaki kodlama bölümünü oku orada ispat ediyorum.o ispatımı çürütebilecek örnekler verebilirsin? veremezsin,makale felan değil icraat gösterebilir misin.hayır gösteremezsin :)

@zubar,ozanın net sorunu varmış,birde vizeleri başlıyormuş o yüzden kayıp

DeltaTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
çok dar düşünüyorsun makalelere bakma uygulamalara bak,o makalelerin ne amaçla yazıldığını çok iyi biliyoruz.o yazımdaki kodlama bölümünü oku orada ispat ediyorum.o ispatımı çürütebilecek örnekler verebilirsin? veremezsin,makale felan değil icraat gösterebilir misin.hayır gösteremezsin :)

@zubar,ozanın net sorunu varmış,birde vizeleri başlıyormuş o yüzden kayıp
karantina.org 'u 0 hataya indirdim. hitlerin artışı söz konusu olursa yeniden tartışabiliriz şu anlık haklı konumundasınız teşekkürler.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
karantina.org 'u 0 hataya indirdim. hitlerin artışı söz konusu olursa yeniden tartışabiliriz şu anlık haklı konumundasınız teşekkürler.

hocam,karantina.org'un sebebi ayrıdır örneğin güncel yazıların vardır,özgün yazıların vardır vs.
şöyle düşünebilim,büyük şirketler sitelerine hiti arttırmak için milyon dolarlık hatta google gibiler milyar dolarlık yatırımlar yapıyorken w3 hiti arttırsaysaydı yahoo 140 civarı ,google 50 civarı uyarı/hata verir miydi? bence trilyonlarını bu işe yatıran adamlar bunu hiç es geçmezdi :)

DeltaTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
hocam,karantina.org'un sebebi ayrıdır örneğin güncel yazıların vardır,özgün yazıların vardır vs.
şöyle düşünebilim,büyük şirketler sitelerine hiti arttırmak için milyon dolarlık hatta google gibiler milyar dolarlık yatırımlar yapıyorken w3 hiti arttırsaysaydı yahoo 140 civarı ,google 50 civarı uyarı/hata verir miydi? bence trilyonlarını bu işe yatıran adamlar bunu hiç es geçmezdi :)

olabilir ama herzaman hatasız kodlamanın bir yaratması gerekir.

T

trgy

Misafir
İşini düzgün yaptıktan sonra hepsi hikaye. Sen işini düzgün yap ara sıra da backlink al hitin nasıl artıyor kısa bir sürede görürsün. :)

Oyun sitesi açıp bota bağlarsan bir süre sonra tıkanırsın, oyun sitesi açıp oyunları tek tek her gün belli miktarda eklersen sitene giren bi daha girer. Böyle düşüneceksin bu olayı, kısacası ziyaretçiyi memnun edersen memnun olursun.

Seo bana göre;

Ziyaretçiyi memnun etmektir.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
olabilir ama herzaman hatasız kodlamanın bir yaratması gerekir.

o kodlamanın okulunu okudum,bizim bölümden ortalama 10-15 kişi mezun olur geriye kalanlar yaz okuluyla,dersi alttan alarak felan zar zor geçer.hiç zayıfı olmadan mezun olanlardan biri de bendim.kodlama standartını sadece çok kişi ile çalışılan projelerde veya uzun soluklu bireysel projeler de daha sonra da müdahaleyi kolaylaştırsın diye öğrettiler.amaç avantaj değil kolaylık yani :)

ibrahm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Aman analytics kullanmayın da ne kullanırsanız kullanın.

ibrahm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
r10' da da benzer bir konu var. Ben de hazirandan beri analytics kullanıyordum. Bir ay önce falan kodları sayyaç la değiştirdim. Hemen ertesi gün sitemdeki tekil ve çoğul hit sayısı artmaya başladı.

Kısaca söylemek gerekirse; tam emin değilim ama Google, analytics' i aleyhimize kullanıyor.

Not: Sitem %100 özgün bir sitedir. Sitemde kural dışı bir durum yok.

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok kısa birşey yazmak istiyorum. "w3 hatalarını bence çok ciddiye almak gereksiz." kodlamasında hiç itina gösterilmemiş ama 10binlerce, 100binlerce tekil hit alan siteleri görmek çok zor değil, bunlardan biride benim sitelerimden biri. tabiki sıfır hatalı sayfalar yapmak güzel bişey, ama bence google açısından büyük yada şöyle düzeltelim önemli bi getirisi yok. ben olmadığını düşünüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi