Sitenizin trafiğini arttırmak için 6 tüyo

KaRNeC

İyinet Üyesi
Katılım
4 Ekim 2002
Mesajlar
2,829
Reaction score
260
Konum
Kahramanmaraş
Önce planlar yapıldı. Kaynak sağlandı. Domain ne olsun kararsızlığının ardından nihayet domainin ne olacağına karar verdik. Ancak bu defa sitenin scripti ne olmalı sorusunu sormaya başladık. Tabi ya en önemli meselelerden biri de bu. Wordpress mi kursak yoksa özel script mi kodlatsak. Veya hazır kodlanmış bir script mi satın alsak.. Bunda da bir karar verdik ve sitemize nihayet girebiliyoruz.

Evet biz siteye girebiliyoruz ama siteyi başkaları nasıl ziyaret edecek?

Sitenize gelecek kişilere bir davetiye yöntemi var aslıda ama çok masraflı olduğundan biz ücretsiz olarak, masrafsız bir biçimde siteye trafik (ziyaretçi) çekmenin 6 yolunu sizlerle paylaşalım.

site-analytics-hit.png


1. Twitter'i kullanın
Güncel TT'leri (Trent olmuş başlıkları) sizlere sunması ile gündemde olan konuları görebileceğiniz bir platform olan Twitter hesabınıza girerek bu hashtagları da yazarak paylaşım yapmanız durumunda hashtaglare tıklayanlar sizin de paylaşımlarınızı görecektir.

2. Hashtagify ile hashtagları bulun
Hashtagify, Twitter ve Instagram için açılmış en popüler hashtagları bulmanızı sağlar. Sizin anahtar kelimenizle ilgili hashtagların popüleritesini de görmenize olanak sağladığından, paylaşım yapmadan önce buradan faydalanmanızı tavsiye ederiz.

3. TweetDeck ile sosyal medya panosunda yer bulun
İlk olarak sosyal medya platformu Twitter'in TweetDeck sayfasını kullanmanızı öneriyorum. Paylaşımları buradan yaptığınızda paylaşımlarınız Twitter panosuna düşüyor ve sizi takip etmeyen kitle de bu paylaşımdan haberdar oluyor.

TweetDeck, aslında bir Twitter uygulaması değildi. Ancak o kadar popüler oldu ki, Twitter, TweetDeck'i satın almak zorunda kaldı. Bir süre sonra da TweetDeck, Twitter'e entegre hale getirilerek kullacılara sunuldu. Şu anda TweetDeck sosyal medya Twitter'in en çok kullanılan özelliklerinden biri haline geldi.

4. Facebook gruplarına katılın
Sizin sitenizin ilgi alanına giren konuyla ilgili en az birkaç tane Facebook grubu oluşturulmuş olabileceğini unutmayın. Kapalı gruplara üye olun ya da açık gruplarda paylaşım yaparak, ilgili kişilerin sitenize girmesini sağlayın. Eğer sitenizin olduğu kategori ile ilgili bir Facebook grubu oluşturulmamışsa daha da iyi aslında. Çünkü o konuda kullanıcılara siz öncü olabilirsiniz. Grup sizin kontrolünüzde olur ve sitenize gelebilecek büyük bir potansiyeli keşfedebilirsiniz.

5. Pinterest gruplarına girin
Özellikle görsel paylaşımlar konusunda en etkili sosyal medya sitesi olan Pinterest'te reklam yapmanız adeta teşvik ediliyor. Sitenizdeki ürünlerle ilgili gruplarda yapabileceğiniz görsel paylaşımlara rağbet edileceğinden hiç şüphe duymayın. Hatta Pinteres hesabınız yoksa kesinlikle bir Pinteres hesabı açın ve hesabı geliştirmek için paylaşımlara başlayın.

6. Google Alert ile yeni konulara yorum yapın
Sizin sitenizin içeriği ile ilgi https://www.google.co.uk/alerts sayfasına girerek anahtar kelimelerinizle ilgili yeni yayımlanmış konuların size haber verilmesini sağlayın. Örneğin az önce yayımlanmış bir sayfada sizin sitenizde yer alan ürünlerden bahsediliyor. Hemen sayfaya girin ve sitenizdeki olan içerikle ilgili bilgilendirmede bulunun. Bunu yaparken çok sık link eklememeye dikkat edin.
 

teknosayfam

0
Onaylı Üye
Katılım
22 Eylül 2017
Mesajlar
404
Reaction score
86
Konum
Kahramanmaraş
Hocam tesekkurler. 6. Maddeyi ilk defa duydum. Rica etsem biraz daha konuyu açabilir misiniz. İsteyen herkes her siteye bu yöntemi uygulayabilir mi?
 

reklamajansi007

Onaylı Üye
Katılım
24 Nisan 2019
Mesajlar
28
Reaction score
7
Konum
Fransa
Teşekkürler Adminim. Reklam ve backlink için ben de Twitter'i çok fazla kullanıyorum. Doğal takipçiniz varsa ilgi çekici konulardan hiç ummadığınız kadar ziyaretçi geliyor. Bir defasında Facebook'ta bir paylaşım yaptım. Aynı anda 10 bin kişi siteye girdi. Site çöktü. Sonra girip Facebook'taki bağlantıyı kaldırmak zorunda kaldım. Çok etkili sosyal medya paylaşımları.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst