İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siteye ulaşamıyorum

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bir iki sayfa gezdikten sonra site ulaşılamaz oluyor ve her seferinde modeme reset atıp yeni bir ip ile devam ediyorum. bazen dakikada 2 kere reset atmak veya çalışan bir proxy bulup yine farklı bir ip ile bir kaç sayfa gezmeye çalışıyorum. nedir bu işin çözümü. sanırım ddos koruması ile ilgili bir olay.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bende de aynısı sıklıkla oluyor 3 mesaj attım sanırım bu mesajdan sonra banlancam yine :D

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
Bilgisayarinizi spyware,bot vb... kontrolunden gecirin, demek ki farkinda olmadan iyinet'e saldiriyorsunuz.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hayır farkında olmadan saldıramam çünkü windows kullanmıyorum, ubuntu 5.1 kullanıyorum stable ve güncel bir işletim sistemim var. Sıkı restrictionlara sahip bir firewall yüklü. Bırakın farkında olmamayı farkında olarak bile bu maiknadan saldırı yapmam çok zor çünkü herşeyi kısıtlı kuıllanırım. Ama bugün farkettim, yeni başlıkları aratıp okumak istediklerimi sağ tuşla tıklayıp yeni pencerede açarsam 3-4 tanesini siteden ip ban yiyiorum.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
66
CyberTurk' Alıntı:
Hayır farkında olmadan saldıramam çünkü windows kullanmıyorum, ubuntu 5.1 kullanıyorum stable ve güncel bir işletim sistemim var. Sıkı restrictionlara sahip bir firewall yüklü. Bırakın farkında olmamayı farkında olarak bile bu maiknadan saldırı yapmam çok zor çünkü herşeyi kısıtlı kuıllanırım. Ama bugün farkettim, yeni başlıkları aratıp okumak istediklerimi sağ tuşla tıklayıp yeni pencerede açarsam 3-4 tanesini siteden ip ban yiyiorum.

Bu durumda, senden bir once senin dinamik IP adresini kullanan kisi saldirmistir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5