İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siteyi değiştirmek ve URL Rewrite değişikliği hakında soru

pamuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar slm, ben sitemi yeni tasarıma geçircem ve urllerimde site.com/klasoradi/baslik/id.aspx şeklindeydi şimdi yeni tasarımdaysa site.com/baslik.htm yapmayı istiyorum ama bunu yaparkende eski urlden gelen ziyaretçiler içinde sayfayı açmak istiyorum ve böylelikle ziyaretçi kaybını önlemek istiyorum sizde bu doğrumu?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben geçenlerde yaptım - Site/x.html Google da ARANAN SÖZCÜK ifadesinde nerdeyse Site/xYeni.html de o sıraya bi süre sonra yerleşiyor ama - bunu yaparken site/x.html yi 301 REDIRECT kullanarak site/xYeni.html ye yönlendirmelisin.

Bu hem ziyaretçileri hemde Google Bot'u yeni sayfalara yönlendiriyor. Hem HİT hem de INDEX/GOOGLE SIRALAMASI konularında olumlu etkisi oluyor.

pamuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet @annudora bu da mantıklı haklısın eski url den gelen istekleri aynı yere yeni urlden yönlendirmek iyi olur diyosun yani

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi