İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sivasspor'dan itiraz!

WebmasterEvi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sivasspor Basın Sözcüsü Fikret Ünsal, üçlü averajla lig dördüncüsü olmalarına tepki göstererek, ''Sonradan üçlü averaj çıkarılamaz. Bizim yarıştığımız takım Beşiktaş ise lig üçüncüsü Sivasspordur'' dedi.
Fikret Ünsal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aynı puana sahip oldukları Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ardından üçlü averajla dördüncü sırada yer almalarının hukuki açıdan doğru olmadığını kaydetti.

Fenerbahçe'nin daha önceden Şampiyonlar Ligi'ni garantilediğini kaydeden Ünsal, dolayısıyla kendilerinin Beşiktaş ile yarıştığını belirterek, bu durumda ikili averajın önemli olduğunu belirtti.

Bu durumu araştıracaklarını, böyle bir uygulamayı inceleyeceklerini belirten Ünsal, ''FIFA nezdinde, hukuki zeminde tüm haklarımızı sonuna kadar arayacağız'' dedi.

İkili averaj durumunda, gol averajına göre Beşiktaş'ın önünde olduklarını kaydeden Ünsal, ''Sonradan üçlü averaj çıkarılamaz. Bizim yarıştığımız takım Beşiktaş ise lig üçüncüsü Sivasspordur'' diye konuştu.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Anlamıyorum fifaya itiraz etseler ne olacak. TFF kendi kurallarını değil fifa kurallarını uyguluyor. Ve unutmamak gerekirki Sivas Spor lige haksız bir 3 puan ile başladı. Trabzon haksız bir mağlubiyet aldı ( hükmen ) ve haftanın son maçında trabzonspor feneri yenerek sivas Spor a büyük bir ceza verdi.

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ülkede sempati toplayan bir takım oldu şampiyon olsalardı kimse üzülmez sevinirlerdi fakat böyle yaparak kazandıkları sempatiyi kendi elleriyle yoketmekteler

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Sivasspor u candan destekliyordum. Ancak bu açıklama nedir yahu...
Sanki yıllarca ilk 5 oynamışta, sanki 1.ligte muhteşem zaferleri varda, Sivas'a giden 3 büyüklerin hepsini gömdüler sankide böyle saçma sapan şarlıyorlar.

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence de hakkı var Sivas'ın, bana da çok tuhaf geldi bu 3'lü averaj sistemi, kim onların yerinde olsa haksızlığa uğradığını iddia ederdi; ikili averajda üstün oldukları takıma üçlü averajda üstün değiller, çelişkili durum. Üçlü averajın, ikili averajın çözümleyemediği durumlarda kullanılması gerekir, 4'lü gruplarda 3 takım aynı puanda olunca bazen ikili averaj çözemez, o tip durumlarda, yanlış bir prosedür bu.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Trabzon onlar kalsın Beşiktaş gitsin diye oynamadı ama ilahi adalet burada kendini göstermiş oldu.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5