İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siz Olsanız Ne Yapardınız...

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bir sitem var.Siteyle ilgilenemiyorum çünkü ücretsiz script kullanıyordum ve de sorunlar cıktı scriptte bende çözemediğim için öylece bıraktım siteyi.Şimdi bakıyorum siteye google'dan 11 kişi geliyor fakat 20 defa tıklandıgı zamanlar oluyor.Adsense panelinde kanal vasıtası ile gösterime bakıyorum 212 diyor...

Şimdi benim aklım şurada karışıyor.Gösterim 212 kişi diyor extrem ise gelenlerin 11 oldugunu söylüyor.Öyleyse gelen herbir kişi sitede 19-20 farklı konuyu gezmiş demektir bu...Ki sitede 30 konu ya var ya yok...

Bu durum yaklaşık 1.5 aydır böyle gidiyor.İlk zamanlarda google'a mail attım ancak cevp gelmedi.Şimdi siz olsanız reklamları kaldırır mısınız?

Rekalmaları da kaldırmaktan korkuyorum zira google'ın:"hileyi yapıp yapıp kodu kaldrımış,görüyon mu uyanığı" falan demesini de istemiyorum.Yani olayın benim üstüme kalmasında korkuyorum.

Siz olsanız ne yapardınız?
Teşekkürler.

yakoSin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben olsam reklam kodlarını kaldırmazdım , sadece o siteyi izin verilen url'ler listesinden silerdim... Tıklalamar kazanca dönüşmezdi , ama reklam yayınlanırdı , ayrıca adsense çalışanları bir hile kokusu aldıklarında girer bakarlardı..

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben olsam reklam kodlarını kaldırmazdım , sadece o siteyi izin verilen url'ler listesinden silerdim... Tıklalamar kazanca dönüşmezdi , ama reklam yayınlanırdı , ayrıca adsense çalışanları bir hile kokusu aldıklarında girer bakarlardı..

Teşekkür ederim yakoSin,dedigini yaptım ve tam olmasada içimde bi rahatlık var artık...Bundan sonrası Google'ın takdirine kalmış.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
extreme verilerine tam güveniyormusunuz ? her sayfada extreme varmı acaba ? Birde farklı sayaç koyup saymayı denermisiniz ?

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
extreme verilerine tam güveniyormusunuz ? her sayfada extreme varmı acaba ? Birde farklı sayaç koyup saymayı denermisiniz ?

Extreme güveniyorum diyebilirim.Yani google'da gösterime bakılırsa siteye 100-150 kişi gelmiş olması gerekir ama extreem 10 diyorsa o kadar da fark olacagını sanmıyorum.Ayrıca extreme kodunun da her sayfada gözüktügünü belirtmek isterim.

asykral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Analystic kullanmanızı tavsiye ederim. Extremeden daha kaliteli ve asla sasmaz bi istatistik servisidir. ayrıca kullanıcılarınızın sitenizde ne halt yedıgını bile gorursunuz :D

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Extreme çoğul hitide gösteriyor onlar ne durumda?

Ör:
Incl, Excl, Reloads
30 Dec, Sun
1776 11.87% -->Tekil hit
14956 ------------>Çoğul hit
13180 88.13%

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
belkı sayfa dolaşımın ıyıdır :) extremeden kontro ledebılırsın arkadaşın dedığı gıbı

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Extreme güveniyorum diyebilirim.Yani google'da gösterime bakılırsa siteye 100-150 kişi gelmiş olması gerekir ama extreem 10 diyorsa o kadar da fark olacagını sanmıyorum.Ayrıca extreme kodunun da her sayfada gözüktügünü belirtmek isterim.

Arada o kadar fark olması pek doğal değil..Acaba reklam kodunuzu başka yerde siz kullanıyor, yada başkası sitenizden birşeyler alayım derken, kodlarınızıda alıp kullanıyor olabilirmi ?

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arada o kadar fark olması pek doğal değil..Acaba reklam kodunuzu başka yerde siz kullanıyor, yada başkası sitenizden birşeyler alayım derken, kodlarınızıda alıp kullanıyor olabilirmi ?

Öyle bir şey oldugunu düşünmüyorum çünkü google rekalm gösterimim ile extrem karşılaştırması aynen şöyle:

Google Adsense Kanal Verileri
Toplam Sayfa Gösterimi -------> 5339
xxx.com/haberdetay.asp ------>306

Extreme Unique Visitors Verileri
xxx.com/haberdetay.asp --------> 11

Ama artık o kadar da öenmli değil zira çoktaaaan karalisteye ekledim sitemi arkadaşlar.Zaten altı üstü 70-80 cent geliyor onun için de hesabımı riske atmak istemiyorum.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
öncelikle sakin ol.
ikincisi bazı konular vardır ziyaretciyi doyurmaz ziyaretci doymadığı zaman sayfadaki alternatif url lere bakar reklamlara tıklar büyük ihtimal seninkide böyle bişeydir eğer sen hile yapmadığına inanıyorsan brak reklamlar gösterilsin tıklansın sende kazancına bak

google öcü değil yahu nevar bukadar korkacak :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Öyle bir şey oldugunu düşünmüyorum çünkü google rekalm gösterimim ile extrem karşılaştırması aynen şöyle:

Google Adsense Kanal Verileri
Toplam Sayfa Gösterimi -------> 5339
xxx.com/haberdetay.asp ------>306

Extreme Unique Visitors Verileri
xxx.com/haberdetay.asp --------> 11

Ama artık o kadar da öenmli değil zira çoktaaaan karalisteye ekledim sitemi arkadaşlar.Zaten altı üstü 70-80 cent geliyor onun için de hesabımı riske atmak istemiyorum.

Benim takıldığım olay şurası.11 tekil ziyaretçi 306 tane reklamı nasıl görüntülerki ?

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim takıldığım olay şurası.11 tekil ziyaretçi 306 tane reklamı nasıl görüntülerki ?

İşte sorunda orası zaten...Diyorum ki kendi kendime bu adamın o kadar reklam görüntelemesi için sitede bi yarım saat gezmeli ve ayrı ayrı 27-28 sayfada dolaşmalı ki o rakam çıksın.Yaaahu forum degil ki o site altıüstü haber sitesi ve de toplasan 30 haber ya var ya yok...Mydesign haber sisteminin son sürümü cıktıgında bi deneyeyeim dedim ama sonraki günlerde scriptte hata oluştu bende öylece bıraktım siteyi.Ve nerdeyse 1 aydır konu eklenmiyor siteye.Yani güncel de değil.O zaman extreme'in verdiği bilgiler doğru oluyor gibi geliyor bana.

Bence iki ihtimal var
1) Ya extreme ya da google çıldırdı. (1.5 ay boyunca devam eden çılgınlık olursa deli derler adama canım.)

2)İlk günlerde 50-60 kişi geliyordu eğer o günkü kullanacılar siteyi beğenip sıkkullanılanara eklemişler ve de 1 aydır güncellenmeyen siteyi hergün ziyaret ediyorlarsa her şey normal demektir.Tabii hergün anasayfadaki Mevlana Kimdir konusunu okuya okuya bitiremediklerini de varsayıyorum.

*Gerçi extreme sıkkullanılanlardan gelenleri sayıyor mu bilmiyorum.Neyse zaten imkansız kim hergün mevlanayı okumak için gelir ki.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5