İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siz olsaydınız ne yapardınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E

Erturk

Misafir
Attığın mail o muydu ? Yoksa Bu muydu ?

Öncelikle samimiyetten ziyade ciddi olduğuna kendini inandırmalısın. İnternette chat ağzıyla S.a diye konuya girilmez. Elhamdülillah sonuna kadar müslümanız o ayrı konu.
Sonrasında tanımadığın birine kardeş diye hitap edilmez seni muattap bile almaz. Sonrasında benim şifre koymaya üşendiğim sql klasörünü bulupta bana
açık var diye uyarı yapıpta kendini gizemli göstermenin hiç manası bile yok. O yüzden hiç ******* kalkmasın.

Diğer taraftan bu durum tam lamer ötesi bir davranış. Merak ediyorum seni bu camiada ne kadar ezdilerde bu kadar kendine görev çıkarttın uyarmayı?
Bu işlerle uğraşacağına aç iki sayfa tipografi oku kendini geliştir düzgün iş fırsatları yakala kendine. Senin gibiler olduğu sürece bu piyasada Türklerden bir cevher çıkmaz.
3 yıldır sitemin herşeyi açık saçık ortayken kimse dokunmadı senin gibi bir ******* ne yazzıkki yine kendi ülkemden geldi.
Nasıl bir adamsın nasıl bir ******* sen? Sanane aslanım benim açık bilgilerimden. Bak sen dokunmasan yine açıktı site. Demekki burada tek bir ******* *********** var o da senmişsin.
Telefonla arayıp senin gibi adamla muattap olmam bile ben. Boşuna kendinde benide tahrik etme. Savcılıklarla falanda uğraşmama gerek yok. Restore ederim bitti.
Sen ayda 1000 lira maaşla çalışıp bu işlerle uğraşa dur belki sisco falan seni alır it security manager diye. Ama yine dediğim gibi üçtane ****** ordan burdan
öğrendiğin zımbırtıyle kendine görev çıkartma. Aç adam akıllı teknik öğren madem tasarıma merakın var tasarım çalış para kazan kariyer edin.
Hadi şimdi sana sağlıcakla bundan sonra mailde atma cevap dahi vermeyeceğim.
Cenk

Allaha şükür güzel bir işim ve yaptığım binlerce site var. Bana kariyer planlaması yapacağına önce insan olmayı öğren! Konuya S.A diye girilmez miş. Kardeş denmez miş? Ne diyeydim ? Senin gibi Aslanım maslanım **** ********* filan mı ? Benim hekle mackle ugrasmadıgımı ama hakedenide affetmeyeceğimi herkes bilir kardeş!. Güzel bir dille uyardıgımı dusunuyorum yinede...

Tekrar bir mail attıydım bu mesajına dair. Konuyu gelip burada açtım cunku Pişman oldum. Belki verilerinin yedeği yoktur. Ne yapmalıyım ne etmeliyim diye buradkai arkadaslardan fikir alayım diye. Reklam meklam yapanda yok kendini Mitnick zanneden de! Ama halen ukalalığın diz boyu. Bu gidişle başına daha çok sıkıntı alırsın ama benden zerre kadar zarar gelmez sana. Bunu kafana sok!

E

Erturk

Misafir
Bu çok komik geldi bana :)) Uzun hali bu olsa gerek. Türkçenin azizliği işte...

Onun uzun hali şu zaten kardeş :)

Normalde böyle bir şerefsizlik yapmazdım ama iyi niyetli uyarıma sallamayan bir tavırla yaklaşman çok zoruma gitti

Flood olmaması için bu mesaj içerisinde yazıyorum.
Konu kilitlenebilirse cok sevinirim.

X

Xman

Misafir
Arkadaşlar konuyu kapatın gitsin, kimsenin açığı gediği bizi ilgilendirmez. Bu iş komşunun kapısını açık görüp evine girmeye benzer, Ertürk uyarmışsın ve görevini yapmışsın, daha ileri gitmemeliydin. Cenk'in tavırlarına gelince sanırım Ertürk'ü 14-15 yaşındaki lamer bebelerle karıştırmış ve tepki göstermiş. İletişimde de bir eksiklik olmuş tabi Ertürk kendini tam olarak tanıtıp daha kısa ve öz bir şekilde uyarsa belki de Cenk bu tepkiyi göstermezmiş. Herneyse konu uzarsa hoş olmayacak gibi görünüyor. Bence uzatmayın ;)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Erturk uzun vadede düşünürseniz iyilik yapmış, başarılı olanı çekemezler ve sonunda kötülük yapmak isteyen birisi çıkıcaktı elbet. Yarın öbür gün daha büyük bir sorun çıkmaması için bugün bununla geçmiş olsun.

Aranızdaki meseleleri özelinizde konuşabilirsiniz üstadlar.

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Bana da birisi böyle bir mesaj atsa ben de önemsemem. Site sahibi arkadaş gerekli cevabı zaten vermiş ama ben de konunun ilk mesajını okuyunca rahatsız oldum.

Bu ağızlar hep kurtlar vadisiyle başladı ne yazık ki.
S.a
Kardes sitende acık var. Tasarımlarını incelerken farkettim. Şu an neredeyse bütün verilerine tek tıkla ulaşılabilecek durumda. Biraz daha dikkatli olmanı öneririm. Yarın birgün başına birşey gelmesin.

E

Erturk

Misafir
Bana da birisi böyle bir mesaj atsa ben de önemsemem. Site sahibi arkadaş gerekli cevabı zaten vermiş ama ben de konunun ilk mesajını okuyunca rahatsız oldum.

Bu ağızlar hep kurtlar vadisiyle başladı ne yazık ki.

Nasıl bakarsan öyle görürsün dostum.

iyi niyetli yaklaşırsan güzel bir uyarı, artistlik olsun diye rajon kestiğimi düşünürsen kurtlar vadisi replikleri...

Cenk Bey diye baslayan bir mail yerine S. a Kardeş diye baslayan bir mesaj attığım için bir önceki mesajda yazılan hakaretleri hak ediyorsam amenna! Ama arkadaş halen kendini haklı çıkartıp beni 10-15 yasındaki bebelerle karıştırırak ezme politikasında. Başka birisi olsa bu durumda daha çok hırslanır. Ama ben konunun kitlenmesini ve kapanmasını talep ediyorum.

Ezildiğim için mi? Haksız olduğum için mi? Yanlış yaptığım için mi? Tabiki hayır! Bana yakışmayan bir tavırdı bu. Bir anlık öfkeyle yapılan bir yanlıştı. Ve sürdürmek istemiyorum.

Arkadaşı cep telefonundan da aradım az önce ama bendeki numarası servis dışı olmuş. Acaba kahramanlık ve gizemlilik ile kendini birşey zannedecek birisi kişisel bilgilerini alenen verirmiydi :p

Desmosedici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben anlamıyorum hala senin nasıl ruh hali içinde yazıyor olduğunu.

Arkadaşım sen evimin kapısını açık bulup içeriyi dağıtmışsın. Şimdide gelmişsin kendini aklamaya yönelik cümleler kurmaya çalışıyorsun. Savunacak ne tarafın var? Sana giydirdiğim onca laf yaptığın kendi ezik egonu tatmine yönelik davranışına ne kibarlığı efendiliğinden bahsediyorsun?
Anlayacağın kimse evine girip ortalığı dağıtan yağmacı zihniyete adam gibi hitam etmez. Benimde edecek halim yok.

Şimdi sen hala benim şifre koymadan uluorta bıraktığım sunucuda yok uyardım görevimi yaptım gibisinden densizce konuşuyorsan buyur şuanda indir siteyi. Bu nasıl bir rezillik kepazeliktir. Adam gelmiş mahalledeki arkadaşıyla konuşur gibi 15 yaşında çoluk çocuk ağzıyla email atıyor birde ciddiyetten bahsediyor.

Bırakacaksın bu işleri. Önce internetten yazışmayı öğreneceksin sonra gelip konuyu dile getireceksin. Önce bunları öğrenmen gerekiyor.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Erturk ve Desmosedici konuyu kapattım ve mesajlardaki hakaretli kısımları siliyorum.
ikinizinde yaptığı hatalar var ve gördüğüm kadarıyla sorun ilgili db restore edilerek çözülmüş.
artık tartışmaya gerek olmadığını düşünüyorum...
hepinize iyi çalışmalar.

T

trgy

Misafir
Erturk ve Cenk abi ikinizde gerçekten sevdiğim kişilersiniz gerek yok kırmaya üzmeye. Bana düşmez bunu demek ama iki sevdiğim kişi tartışınca üzüldüm.

Konuyu sileceğim birazdan.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Cenk başkan haklı burada.
Hiç bir koşulda sitesindeki bir açığı kullanma hakkına sahip değilsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5