İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizce Bu Etikmidir?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Dün bütün gün boyunca durmadan gelen email aynen şöyle
olan bazı olaylar nedeniyle 1 yıllık yayın yaptığımız trforum.com domaini artık bizde değildir. Ama arsivforum.com olarak yeniden yayın hayatımıza devam ediyoruz. Aynı ekip ve aynı azimle yeni eklentilerle yine 1 numara olacağımıza eminim. eski üye ve kullanıcı isimleriniz bu forumda da geçerlidir. Yapmanız gereken www.ArsivForum.Com yazarak siteye girmeniz. Daha nice yıllara hep beraber girmek dileğiyle.

Arsiv Forum Yöneticileri...
Bu trforumun sahibi geçenlerde forumu satıyordu galiba sattı.Ama şuna bakarmısınız bırakın dış görünümü db si bile aynı.Yani etik bu mudur?Yazık.
http://www.trforum.com/
http://www.arsivforum.com/

Benim iki site ilede hiçbir alakam yoktur.Bir kere üye olmuştum 2 gün sonra banlanmıştım ve bidahada girmedim.
Fakat burda etik olmayan bişiler var gibime geliyor acaba hangisi?

Ben bu olayı protesto ediyorum.Bana göre ikisinden birisi haksız kazanç peşinde .Hatta yukarda tahmin ettigim gibi ise birisi aç gözlülük peşinde :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vaio, forumda satılmıyor forum demişti, zannedersem satmadılar. en azından ben öyle bir duyum almadım. bana göre sattılarsa da aynı dış görünümü devam ettirmeleri etik değil.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
ploop' Alıntı:
vaio, forumda satılmıyor forum demişti, zannedersem satmadılar. en azından ben öyle bir duyum almadım. bana göre sattılarsa da aynı dış görünümü devam ettirmeleri etik değil.

ama birisi burda haksız kazanç peşinde db bile aynı

G

gibigibiyim

Misafir
Anlasmayi bilmiyoruz,trforum u alan trforum un db si ve görüntüsüyle yayin hayatina devam edicem diye anlasip aldiysa bu ahlaki olmaz,bu mail resmen trforum un üyelerine baska bir adres göstermektir,iyi degil

Tabiki ploop un dedigide dogru olabilir,satmadiysalar ziyaretciyi istedikleri sitelerine yönlendirebilirler.Biraz karisik,kesin bisey diyemiyorum.

sverdlow

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
geçenlerde bir mail gelmişti, sildiğim için bakamadım tekrar. db miz çalındı, aman dikkat bu adresten başkasına girmeyin felan diyordu. galiba bu ekiple ilgili bir konu

G

gibigibiyim

Misafir
1 Milyar az para degil,noterlik olsaydi alis verisiniz daha iyi olurdu,forumtr db sinin forumtr domaini disinda kullanilmayacagina dair resmi bir belge alsaydin cok daha iyi olurdu kafan agrimazdi.Insallah hakkini alirsin.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
İçinde absürt ve marez olan bir site için gerçekten savcılığa dilekçe verdiğinize inanamıyorum. Yani resmi olarak siz bu siteyi sahiplendiyseniz sizinde başınız ağrıyabilir...

E

Expert

Misafir
absürt yasak mı?marez nedir?
absürt u kaldırabilirim.yasal olmayan bir iş yapmak istemem,sadece bu sebeple değil,normalde de yapmak istemem.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Expert' Alıntı:
absürt yasak mı?marez nedir?
absürt u kaldırabilirim.yasal olmayan bir iş yapmak istemem,sadece bu sebeple değil,normalde de yapmak istemem.

marez dediğim, lisanssız olarak dağıtılan ücretli yazılımlar.

http://www.trforum.com/forumdisplay.php?f=123

Bakın bu bölümde Office bile var. Bunları paylaşmak suç.

absürt direk olarak yasak değil. Ama sitenin üyelik sözleşmesine ve belirli yerlerine yasal uyarılar koymalısınız. Ve 18 yaşından küçük birinin absürt görüntüleri forumda bir başlıkta varsa çok ağır yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz.

http://www.trforum.com/t415-liseli.html

Bunun gibi başlıklar çok sakat içeriğe bakmadım belki bunun gibi çok vardır...

E

Expert

Misafir
Anladım.Bilgiler için teşekkürler.Şimdilik dursun,cezası varsa ben de bunun cezasını çekerim.Ondan sonra kaldırırım.Şimdilik bir şeye ellemek istemiyorum.

Tekrar teşekkürler.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Öncelikle forumu şöyle bi gezip geri geldim kullanıcılar bu oldu bittiden oldukça şikayetçi keşke başta açık açık yazsaydınız güzel bir dille.

E

Expert

Misafir
Ben de zaten en başından beri onu yapmak istiyordum.Ama dediğim gibi forumun eski sahibi yapma dedi,yapmadım.Sonra da zaten 10 gün beklemek yerine üçüncü günde açıkladım.

Ziyaretçilerin memnun olmaması ayrı bir konu.Onun çaresine de bakarız yakında.İlk önce şu işleri halletmek lazım.Ayrıca az önce yazdığım mesajı silmem lazım.Gaza geldim sanırım.Şimdilik bu konuda konuşmamak daha mantıklı sanırım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5