İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizce en popüler alanlar ?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba arkadaşlar ,

Günümüzde bir çok sektörde durgunluk mevcut. Bu yüzden bulunduğumuz sektörden farklı bir alana daha açılmak istiyoruz.

Bir çok yerde araştırma yapıyorum şu sıralar , hangi alanda ilerlermek mantıklı olur ?

Bir Bilgisayar mağazası açarsanız orta büyüklükteki bir ilde rekabet etmeniz biraz zor şu sıralar bence.
Misal ben Antalya'da yaşıyorum ve Antalya piyasasında şu sıralar iş yapan alanlar büyük hiper marketler.

Proje yönetimiyle ilgili veya bu konularda tecrübe edinmiş arkadaşların bilgileri bana yardımcı olabilir. Teşekkürler.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında internet sektörü şuan için gerçekten güzel durumda..

ama siz somut birşeyler görmek istiyoruz derseniz bütçenize bağlı olarak size sağlık işi öneririm.. tabi hastahane açmıcaksınız ancak yinede 1 trilyon paranız varsa iletişime geçin projeyi size anlatiyim..

bunun yanında bar herzaman kazanır.. ancak tarzı güzel tutturmanız lazım.. yine bana ulaşırsanız sizi tarz konusundada bilgilendiririm..

ayrıca restorant işine girmek isterseniz %100 kazanacağınız bir mekan bulabilirim vs.. ancak bahsettigim işler için sermaye yüksek.. (düşük olsa ben yaparım zaten :) )

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende de proje çok ama ne zaman ne de cash var :)

örneğin şuan , absürt sektörünü farklı yorumlayan bir forum işindeyim, şuan maddi güdüm yok ama ileride çok ünlü olacağından eminim.

mesela (miss ass) yarışması düzenledik , laptop ödüllü, onlarca bayan üye, vs... geldi :)

önemli olan sektör bilmek değil, doğru projeyi yönetmek.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@firar , Öncelikle cevabın için teşekkürler .

Şimdi alan olarak internet sektörünü düşünmüyoruz. Sağlık ,Bar , res.. gibi sektörlerde iş yerine uygun değil.

Mesela diğer bir yanda Fatura ödeme merkezimiz var. Hızlı dönüş sağlayan bir sektör en azından bizim için öyle oldu.

İç giyim , Giyim , Oyuncak , Optik gibi alanları düşünüyorum bende. İç giyim hakkında tecrübesi olan var mı :) ?

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende de proje çok ama ne zaman ne de cash var :)

örneğin şuan , absürt sektörünü farklı yorumlayan bir forum işindeyim, şuan maddi güdüm yok ama ileride çok ünlü olacağından eminim.

mesela (miss ass) yarışması düzenledik , laptop ödüllü, onlarca bayan üye, vs... geldi :)

önemli olan sektör bilmek değil, doğru projeyi yönetmek.

Sana hayırlı işler :). Bu senin yaptığın iş ap ayrı bir mevzuat. Umarım beklentileri karşılayıp en hızlı şekilde hedeflerine ulaşırsın.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2

Şimdi alan olarak internet sektörünü düşünmüyoruz. Sağlık ,Bar , res.. gibi sektörlerde iş yerine uygun değil.

Mesela diğer bir yanda Fatura ödeme merkezimiz var. Hızlı dönüş sağlayan bir sektör en azından bizim için öyle oldu.

İç giyim , Giyim , Oyuncak , Optik gibi alanları düşünüyorum bende. İç giyim hakkında tecrübesi olan var mı :) ?

iç giyim çizimlerim var. yardımcı olabilirim :)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

msnden konuşalım.. iç giyim girmek için çok zor bi sektör sorun sadece rekabet değil.. bana ulaşırsanız bilgilerimi paylaşmaktan memnun olurum...

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Hazır konu açılmışken:
popomundo.com görüntülüsünü yani gerçeğini yapmak istiyorum.
Proje: Detaylar kafamda, her gece kafamı yastığa koyduğumda üzerinde çalışıyorum.Henüz bir plan çizmedim
İhtiyaçlar: 1 grafiker, 1 jquery yada mootools uzmanı, 1 de reklamcı lazım
Bütçe:Hesaplanmadı
Varsa projeme destek olabilecek detaylar üzerinde mutabakata varılır :)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
selim reklamcıdan kastın ne kadar büyük reklamlar? sen projeyi kur ben kendi reklamını kendisine yaptırırım o projenin.. hiç dert etme..

bu arada bu proje benim hayalini kurdugum ama araştırmalarım sonucu xxx.xxx $ gibi bir maliyet isteyen bir yatırım....

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
selim reklamcıdan kastın ne kadar büyük reklamlar? sen projeyi kur ben kendi reklamını kendisine yaptırırım o projenin.. hiç dert etme..

bu arada bu proje benim hayalini kurdugum ama araştırmalarım sonucu xxx.xxx $ gibi bir maliyet isteyen bir yatırım....
Destek'e göre büyüklükte reklamlar :) O kadar maliyetin altına ben giremem, birisiyle beraberde giremem, sadece duvarda bi taş olurum.Ben maliyetsiz sitelerden kazanırım, yatırım benim parama göre risktir
İnternette starlarımızı yaratıp TV ye geçiş yaptırdıktan sonrası, kendi reklamınıda yapar proje.
Bu proje hayata geçerse sanal tv gibi olur, youtube,metacafe ye Türkiye'den girişi kesebilecek proje.
Yeni nesilde bi şöhret merakıdır gidiyor yardımcı olmak lazım :p

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteyi kendin kodlayabileceksen bir maliyeti yok.. devamı yavaş yavaş gelir.. benim bildiğim tek birşey varsa oda şudur.. internete her baktıgımda para dolu bir havuz görürüm.. istediğin zaman istediğin kadar para kazanabilirsin internetten yatırdıgına oranla..

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Merhaba arkadaşlar ,

Günümüzde bir çok sektörde durgunluk mevcut. Bu yüzden bulunduğumuz sektörden farklı bir alana daha açılmak istiyoruz.

Bir çok yerde araştırma yapıyorum şu sıralar , hangi alanda ilerlermek mantıklı olur ?

Bir Bilgisayar mağazası açarsanız orta büyüklükteki bir ilde rekabet etmeniz biraz zor şu sıralar bence.
Misal ben Antalya'da yaşıyorum ve Antalya piyasasında şu sıralar iş yapan alanlar büyük hiper marketler.

Proje yönetimiyle ilgili veya bu konularda tecrübe edinmiş arkadaşların bilgileri bana yardımcı olabilir. Teşekkürler.

Antalya gibi bir yerde starbucks yok diye biliyorum. Trakya'nın da hiçbir ilinde ve ilçesinde mevcut değil. Yatırım yapıp bu işe girecekler kesin parayı kaldırırlar. ;)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Antalya gibi bir yerde starbucks yok diye biliyorum. Trakya'nın da hiçbir ilinde ve ilçesinde mevcut değil. Yatırım yapıp bu işe girecekler kesin parayı kaldırırlar. ;)

Starbucks çok mantıklı bir hareket . Yalnız bildiğim kadarıyla Franchisee vermiyorlar. Kendileri açıyorlar iş yerlerini.

O yüzden maalesef bu tez çürüdü.:)

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Starbucks çok mantıklı bir hareket . Yalnız bildiğim kadarıyla Franchisee vermiyorlar. Kendileri açıyorlar iş yerlerini.

O yüzden maalesef bu tez çürüdü.:)

Antalya'da;

Wireless, değişik isimli special içecekler ve şişme koltuklar olan kaliteli bi cafe açarsan eğer yine starbucks etkisi yaratacaktır. Millet olarak böyle şeylere her zaman meraklıyız ve açız bilirsin :)
İsimde tenefüs, mola, çardak, balkon, teras, havadar, küçük ev vs.. olursa direk markasın zaten ;)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Antalya'da;

Wireless, değişik isimli special içecekler ve şişme koltuklar olan kaliteli bi cafe açarsan eğer yine starbucks etkisi yaratacaktır. Millet olarak böyle şeylere her zaman meraklıyız ve açız bilirsin :)
İsimde tenefüs, mola, çardak, balkon, teras, havadar, küçük ev vs.. olursa direk markasın zaten ;)

Starbucks ile bu saydıklarının arasında ki kalite farkını söylememe gerek yok :) Antalya'da ki muhteremler direk etiket olsun diye markaya bakarlar. Aslında pizza pizzanın telif haklarını alıp KKTC ye açılmak lazım.

KKTC'de iş yeri açmak için ne gibi şartlar gerekli ? bilen eden duyan işiten var mı ?

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kktcde hiç bir tescilli markayı açamazsın izin yok gloria jeans açıldı bi tane 2 3 ay önce hala nasıl oldugunu konuşuyoruz :)

starbucks burger king mcdonalds falan yok kıbrısda açılması gibi bişiyde söz konusu değil kıbrısda burger city king fried chicken falan var :)

ayrıca kıbrısda ne iş yapıcaksanız lüks yapmak zorundasınız kıbrıs gösteriş yeri türk kahvesini 30 ytlden satarsanız mekan tıklım tıklım olur ;:)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kktcde hiç bir tescilli markayı açamazsın izin yok gloria jeans açıldı bi tane 2 3 ay önce hala nasıl oldugunu konuşuyoruz :)

starbucks burger king mcdonalds falan yok kıbrısda açılması gibi bişiyde söz konusu değil kıbrısda burger city king fried chicken falan var

ayrıca kıbrısda ne iş yapıcaksanız lüks yapmak zorundasınız kıbrıs gösteriş yeri türk kahvesini 30 ytlden satarsanız mekan tıklım tıklım olur

İşte tek mekana para harcıycaksın mesela Pizza Pizza iyi gider oraya. İzmir firması :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5