İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizce İnternetten Satış İyi Midir?

mehmetokmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herkese Merhaba,

Ben internetten hediyelik eşya satmayı düşünüyorum. Fazla bir sermayem yok. Sizce hediyelik eşyalar internetten gider mi? Yoksa direk elektronik işine mi gireyim?

Ayrıca gittigidiyor ve hepsiburada.com üzerinden dükkan açıp oralardan mı satmalıyım. Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum, hepinize şimdiden teşekkürler.

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Herkese Merhaba,

Ben internetten hediyelik eşya satmayı düşünüyorum. Fazla bir sermayem yok. Sizce hediyelik eşyalar internetten gider mi? Yoksa direk elektronik işine mi gireyim?

Ayrıca gittigidiyor ve hepsiburada.com üzerinden dükkan açıp oralardan mı satmalıyım. Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum, hepinize şimdiden teşekkürler.

Önce şu adresten anahtar kelimelerinizin ne kadar arandığına bakın. Ardından rakipleriniz var mı onları inceleyin. Kelimelerin aranma hacimleri size yeterli geldiyse ve fazlada rakibiniz yoksa o zaman site açmanızda yarar var. Ama çok fazla rakibiniz varsa gittigidiyor veya sahibinden.com'dan satış yapmanız daha doğru olur.

Peki sitenin masrafları ne olacak?
Bu işlerden anlamıyorsanız; seo (arama motoru optimizasyonu) yapacak birisine ihtiyacınız olacak. Aynı zamanda siteye bakması gereken bir kişiye daha ihtiyacınız olabilir. Ama bu işlerden anlıyorsanız fazla bir bütçeye gerek olmadan bu işleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda e-ticaret scripti ve hosting almanız gerekecek.

mehmetokmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle selamlar;
Ben RGS Yazılım'dan hizmet alacağım. seo konusunda fazla bir tecrübem yok. Ama öğrenmeye çalışacağım zaten rgs yazılım seo konusunda yönlendiriyormuş. Genel olarak 5000 tl harcanacak gibi görünüyor. Sizin bir öneririniz varmı peki.

Saygılar

ekomer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
RGS yazılım olabilir (sadece ufak bir araştırma yaptım ve bir sorunla karşılaşmadım). Şuanlık benim bir önerim yok; ama e-ticaret sitesini kurduktan ve satışınızı yapacağınız ürünleri ekledikten sonra google adwords reklamlarını denemenizi öneririm (reklamınız sadece arama motorunda görünsün). Ufak bir bütçeyle reklam vermeye başlarsınız sonra satışların durumuna göre bütçenizi belirlersiniz.

mehmetokmen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Reklam konusunda dediğiniz gibi yapacağım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5