İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizce ne kadar eder ? Yorumlar mısınız?

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ansiklopedid10e9.png

Resimde de gözüktüğü gibi domainin tüm uzantıları doludur.ve Bana göre jenerik bi domain tabiki

Ama bi uzantısını bende :) ansiklopedi.biz

Bu domainin ederi nedir?

Yorumlar mısınız?

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Evet haklısın domain Jenerik...
Ama uzantısı biraz problemli buna rağmen projeli olarak güzel paralar edeceğini düşünüyorum...
Başarılar

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Evet haklısın domain Jenerik...
Ama uzantısı biraz problemli buna rağmen projeli olarak güzel paralar edeceğini düşünüyorum...
Başarılar
İlk önce teşekkür ederim
Uzantısı problemli ama o uzantıdan başka boşta uzantı yoktu :) com.tr k12.tr vs harici.Bilindiği üzere onlar içinde malüm belgeler gerekiyor.
Wikipedia tarzı birşey olabilir değil mi?

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
İlk önce teşekkür ederim
Uzantısı problemli ama o uzantıdan başka boşta uzantı yoktu :) com.tr k12.tr vs harici.Bilindiği üzere onlar içinde malüm belgeler gerekiyor.
Wikipedia tarzı birşey olabilir değil mi?

Süper olur ve noktayı koyarsın..
Spam yapma temiz içerikle ben o domain ile çok güzel işler yapacağına eminim...

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Süper olur ve noktayı koyarsın..
Spam yapma temiz içerikle ben o domain ile çok güzel işler yapacağına eminim...
İyi niyet ve fikirleriniz için size bir kez daha teşekkür eder, saygılarımı sunarım :)

İnşallah en kısa zamanda başlayacağım..

Eğer zaman ayıramayıp yahut beceremez isem buradaki Satış konusunda görebilirsiniz :)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
İyi niyet ve fikirleriniz için size bir kez daha teşekkür eder, saygılarımı sunarım :)

İnşallah en kısa zamanda başlayacağım..

Eğer zaman ayıramayıp yahut beceremez isem buradaki Satış konusunda görebilirsiniz :)

Bu cümleni bence uzun bir süre düşün kenara koyacağın 1000* ytl gibi bir para ile bu siteye güzel script yazdırıp** güzel bir şeyler ortaya çıkarabilirsin arkadaşım..

* Değişkenlik gösterebilir (Coder arkadaşlar daha iyi bilirler)
** Belki sende kodlama yapabiliyorsundur bilmediğim için yazdım

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
# tRn bence direk satma. Tavsiye etmem. çünkü isim her ne kadar .biz uzantılı olsada özgün içerikli bir site açarsan ve pr de kazandırabilirsen daha iyi bir fiyata satabilirsin...

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu cümleni bence uzun bir süre düşün kenara koyacağın 1000* ytl gibi bir para ile bu siteye güzel script yazdırıp** güzel bir şeyler ortaya çıkarabilirsin arkadaşım..

* Değişkenlik gösterebilir (Coder arkadaşlar daha iyi bilirler)
** Belki sende kodlama yapabiliyorsundur bilmediğim için yazdım

Evet haklısınız zaten belirttiğim gibi eğer zaman ayıramaz isem yahut işin altından kalkamaz isem satabilirim dedim ama tabiki ilk hedefim domaini özgün bi site haline getirip projemi uygulamak..
Ve yine tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Çok sağ olun.
*Bu arada kodlama bilmiyorum :( Yavaş yavaş php'ye giriş

# tRn bence direk satma. Tavsiye etmem. çünkü isim her ne kadar .biz uzantılı olsada özgün içerikli bir site açarsan ve pr de kazandırabilirsen daha iyi bir fiyata satabilirsin...

Evet bende direk satmamayı düşünüyorum.Dedim ya haddinden gelebilirsek ki inşallah gelecez dediğin gibi kardeşim özgün içerikli bir site ve güzel bi backlink ile PageRank aldırabilirsek o zaman yeme de yanında yat cinsinden bi değere sahip olur :)

tRn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Başka yorumu olan yok mu arkadaşlar ?

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Hocam, bir domain jenerikte olsa buna emek ve para harcayacak kişi için uzantısı çok önemlidir.(googleden yoğun hit alacak kelimeler hariç) Şahsen ansiklopedi.biz le yola çıkacağıma yanına bir harf koyup com, net alıp markamı oluştururum. Mesela ansiklopedik.com/net diye baktım doluymuş. ansiklopedia.net ve ansiklopedix.com boştaymış. Yani bence domainin adını duyurması ve kullanıcıların akıllarında kalması için öncelikle com/net olmalı. Tabiki bu sadece benim görüşüm. Umarım yapacağınız site başarılı olur. Kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5