İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizce Potansiyeli nedir arama motorlarında

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
madem o tarz konular sitemizin kurallarına aykırıdır niye anasayfada hala linki var? linkler hala uzun bence.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Potansiyelini siz belirleyeceksiniz. Ben beğendim.
Saygılar.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
En ilginç mesaj

Merhaba

Çok uzun süredir olmasa da bu forumda yazılanları bir süredir okumaktayım. Bu yazdığım ilk yazım olacak, nedeni de sizin mesajınızın ilginçliği... Bilişim teknikleri ile ilgili bir site yapmışsınız ama bu sitenin arama motoru potansiyelini başkalarına soruyorsunuz??..... Bu bana çok ilginç geldi.

Öncelikle söylemek isterim ki ben web teknikleri konusunda kendi çapında araştırma yapan bir amatörüm, sitenizi google da sitenizin title ı ile aradım (| e-bilisim.net) 19 sonuç verdi ama bu sonuçların içinde bile sizin siteniz yok. Validator.w3. de kontrol ettim tam 164 hata verdi, bilişim kelimesine baktım 2 tane var. Elbette başka kotroller de yapılabilir ama gerek görmedim..

Bence iki şık var;
1) Ya siz şaka yapıyorsunuz
2) Ya da bir tür araştırma/deneme yapmak için özellikle anti- optimize bir site yaptınız...

Bu arada sitenizin görünümü çok hoş...
SAYGILAR

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
<meta name="refresh" content="0">
<meta name="robots"content="index,follow">
<meta name="copyright" content="Copyright 2005 . E-Bilisim.Net . All Rights Reserved.">
<meta name="author" content="Ataberk">
<meta name="generator" content="Ataberk Web Group">

hepsi gereksiz.Bence kaldır daha çok verim alacaksın

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hayır değil :) Pr etkenlerden sadece bir tanesi ve en sonda geleni.Ona gelene kadar 30 tane şey var.Millet bir PR tutturmuş gidiyor.Bir çok örneği var PR si 0 olan ama aramalarda üstte çıkan sorun PR değil.Sorun kelime keywords title ve ağırlık sorunu.Pr nin artısı dizinlerde ve aynı nitelikli sıralamada

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
beceriksiz_acemi' Alıntı:
hayır değil :) Pr etkenlerden sadece bir tanesi ve en sonda geleni.Ona gelene kadar 30 tane şey var.Millet bir PR tutturmuş gidiyor.Bir çok örneği var PR si 0 olan ama aramalarda üstte çıkan sorun PR değil.Sorun kelime keywords title ve ağırlık sorunu.Pr nin artısı dizinlerde ve aynı nitelikli sıralamada

bence bildiğin konularda konuş. forumu takip edenleri eksik bilgin ile yanlış bilgilendiriyorsun, googleda aramalarda üstte çıkmaya etki eden en önemli 2 unsur PR ve backlinklerden size ne diye yönlendirme yapıldığı ve size yönlendirme yapan sitelerin içeriği vs.

anahtar kelimelerden hiçbirisini içermediği halde 25 milyon küsürlü aramada 2. sırada çıkan pek çok site var.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ZIPPKIN' Alıntı:
bence bildiğin konularda konuş. forumu takip edenleri eksik bilgin ile yanlış bilgilendiriyorsun, googleda aramalarda üstte çıkmaya etki eden en önemli 2 unsur PR ve backlinklerden size ne diye yönlendirme yapıldığı ve size yönlendirme yapan sitelerin içeriği vs.

anahtar kelimelerden hiçbirisini içermediği halde 25 milyon küsürlü aramada 2. sırada çıkan pek çok site var.

ahhhhhh zeki ülkemin cagil insanları ahhhhhhh... bildiğim konuda konuşmam konusunda yapdğın uyarılar için teşekkür ederim.Ancak bu iş benim mesleğim arkadaşım.Sizler web sitesi yaparsınız.Ben ise arama motoru optimizasyonu , internet reklamcılığı.Hemde kurumsal olarak yapdığım aradaki farkları sizden biraz daha iyi biliyorum.Bunu paylaşmak amacındaydım ama görüyorumki zeki ülkemin cahil insanları bilgiyi görmek yerine karalamadan yanalar.. Pr , Backlink... Nedir ? sitelerde okuduğun pr anlamı nedir biliyormusun dostum ?
PR etkendir.Dizin etkenidir kısaca.Uzuncada yazarım dilersen.Pr arama motoru için değildir.Google pr yi iki işlemde kullanır.RObot indexlemesinde.hit marjında ve ext. yapımında. Arama sonuçlarında Pr etkeni % 2 dir.Backlink % 11 ' dir.

Örnek vereyim daha iyi anlayacaksındır.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=klip+indir&meta=

ilk sıraları incele Prsi 2 olan site Pr 4 den üsttün.Backlinklere de bak.Hatta orada PR 0 bir dünya görürsün.Mantık sadece PR değildir. Pr ile ilişkilidir.Ama pr 5 diyede en üstte olacaksın mantığı yanlışdır.
Aranan kelime domainde ise büyükdür pr den
Aranan kelime adres de ise büyükdür pr den
Aranan kelime titleydeyse büyükdür pr den
Aranan kelime keyword ise büyükdür pr den

ve bin tane daha yazabilirim sana.
Sorun şu.PR kıstasdır.Aynı nitelikde iki sitenin ölçümüdür.Google de sohbet arat Pr sıralaması vardır.Aynı nitelikde aynı keyword taglara sahip sitelerin sıralamasıdır.Daha üstününü PR 0 bir site yapsın en tepede olur.Yani PR tek başına etki değildir...Sonra diyorsunki anahtar kelimeyi hiç içermediği halde.. bunun örneğini henüz hiç görmedim.domainde tagda titlede bir yer de geçmese PR var diye çıkmaz.Sanmam bunu.He rahatsız olduysan biligeri yanlış görüosan bir mesaj yaz.Artık yazma diye foruma yazmayım hiçde sorun değil !

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yani yardım amaçlı biryerde neden tartışma çıkar bilmem ama burada bilgi yartıştırmaktan çok dağıtmaya çalışıyoruz. Herneyse sayın optimizasyoncu abi,

"Arama sonuçlarında Pr etkeni % 2 dir.Backlink % 11 ' dir." demişsin. Ama yine belirtmek gerekirse Backlink PR a etki eder. Yani ne kdr backlinkin varsa kaliteleriyle doğru orantılı PR değerin artar. Yani PR daha üstündür. Backlinkin görünürde hiçbir üstünlüğü yoktur aslında.

Ama Backlinkin üste çıkarmada tek üstünlüğü Anchor Text olarak çıkar ortaya. Bunlar daha önce çok anlatıldığı için uzun uzun anlatmak istemiyorum ama özetlemek gerekirse sizin linkinize tıklanan yazı ya da resim aracılığı ile tıklanıyorsa resmin açıklayıcı yazısı Google tarafından sizin o kelimeyle ilişkili olduğunuz şeklinde yorumlanır.

Backlink burada etki eder ama tabiri caizze Backlink PR ın hammaddesidir. PR daha önemlidir yani. Tabiki birçok farklı etken var ama ne bu değerleri aşağılayarak ne de başkasının bilgisini, kendisini aşağılayarak bunları anlatamazsın. Şık değil birkere.

Örnek vermek gerekirse, Kelimeyi söylemeyeyim ama kişisel siteme o kelimeden günlük 50 kişi falan geliyor ve PR0 ken oluyordu bu. Tabiki toolbar PR değeri bu. Ama gerçek pr değerini bilmiyordum. İlk güncellemede bu sayfa PR3 olunca ortaya çıktıki ben güncelleme olmadan 0 görürken, google bunun gerçek değeri ile çok önceden yorumlamaya başlamış ve üste taşımış. Üstelik sitenin ana sayfası da PR0 ve backlinki sadece buradan geliyor.

Aslında çok bilmenin tek dezavantajı doygunluk. Usta olmak farklı bir hüner. İlk önce hoşgörü gerektirir ve gerçek ustaların kendini çırak olarak hep nitelendirdiğini varsayarsak, üslubun, hitabın ve öğretme biçimin yanlış. Herneyse paylaşım yapan herkese saygımız var. Tek dileğimiz bunun karşılıklı olması. Herkese iyi çalışmalar..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
haklısın özür dilerim arkadaşdan da.Bende asla uslup olarak bu şekilde konuşmak istemezdim.Tekrar özür dilerim.Nickimin usta olmamla filanda alakası yok bunu asla düşünmedimde gerçekdende.Ben tasarım konusunda gerçekden de çok yeteneksiz ve bilgisizim.Örneğin üç aydır 2 domaini dmoz ' a kaydetmeye, 1 chat sayfasını 1 aydır yapmaya uğraşıyorum.Arama motorları ise ilgi alanım.Her yönüyle.Asp öğrenmeye çalışırkende bir çok yeni bilgi ile karşılaşıyorum.Dilerseniz size buraya bir googlebotun kodlarını yollayayım o zaman daha iyi anlarsınız.GElecek pr geçmiş pr bunlar gerçekden de pastanın yüzde 10 ' u bile olamazlar.Asıl sorun algoritmanın özelliği.Algoritmanın mantığına göre kelime değerine göre bir PR veriliyor.Evet ben PR önemsiz demiyorum.Ama pr sadece bir sıralama kıstası.Sıralama öncesinde kelime olması , tag olması , title olması gibi binlerce özellik var.Ortalıkda bir PR çılgınlığı, link değişim çılgınlığı almış başını gidiyor..PR 9 olsa da kelime olmasa, kıstaslar olmasa nolurki ? Hem mantıken düşünün.Pr 9 site olan siteler var.. dmoz da yüksek pr var aranan her kelime müzik, oyun v.s. her şey var.bunun gibi yüksek prli dizinler link arşivleri var.. Neden önce onlar çıkmaz? Öle olsa idi..yüksek pr bol kelime arama motorlarında bir numara bir siteye sahip olurdunuz..Google algoritmasında esas kıstas : saflık, temizlik , hilesizlik dir.PR de buna tersdir.Pr uygulayamayan basit algoritmalı msn de bu sorun vardır.
Neyse uzattım sanırım.Tekrar özür dilerim sizlerden ve okuyanlardan.amacım kırmak değildi.Daha yazmaycağım zaten.
ZIIPKIN özel mesajına cevap verdim kardeşim.Ben kaçar.

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Konu uygun yere taşınmıştır
Lütfen konu açarken en uygun yeri seçin

Kolay gelsin.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Uygun Yer

Gamend' Alıntı:
Konu uygun yere taşınmıştır
Lütfen konu açarken en uygun yeri seçin

Kolay gelsin.

Optimizasyon ipuçları için , Google Optimizasyon başlığından daha uygun yer neresi olabilir????

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beceriksiz_acemi' Alıntı:
Daha yazmaycağım zaten.
Umarım bu söylediğin sadece bu konu içinidir. Yoksa paylaşım yapan herkese ve bilgisi olan herkese saygımız var. Yardım edenlerde baş tacıdır.

Kolay gelsin herkese..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi