İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizde Web Tasarımınızı Yaptırın Çünkü | SiMart

Ümit Yasin Taşmaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sizde Web Tasarımınızı Yaptırın Çünkü | SiMart

Yeni Türk Ticaret Kanunu'na göre 1 milyon civarındaki şirket web sitesini kurmak zorunda. Firmaların kendi adlarına internette isim tescili ve web alanı (hosting) hizmeti almaları gerekmektedir. Yeni yasanın yürürlüğe konulmasına ve uygulanmasına ilişkin usul ve esasları belirlemek amacıyla hazırlanan 1535 maddelik tasarı mecliste kabul edildi. Bir takım eksikliklerinde giderilmesiyle birlikte kanunlaşarak yürürlüğe girecek olan tasarı pek çok şeyi değiştirecek.

1535 maddelik tasarının yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde internet sitesini oluşturmayan şirket yöneticileri, 6 aya kadar hapis ve 300 güne kadar adli para cezasına çarptırılacak.

Firmaların, yeni yasal düzenlemeler neticesinde getirilen hukuki yaptırımlara tabi olmamak amacıyla isim tescili ve web alanı (hosting) başvurusunda bulunmaları zorunlu oldu.

Kanun Tasarısının İlgili Bölümü

D) Elektronik işlemler ve bilgi toplumu hizmetleri

I - İnternet sitesi

Madde 1524 -
(1) Her sermaye şirketi bir internet sitesi açmaya ve bu sitenin açıkça belirlenmiş bir bölümünü, sayılacak içerik ile sınırlı olmamak üzere, şirketçe kanunen yapması gereken ilânlara, paysahipleri veya ortakları açısından önem taşıyan açıklamalara; yönetim ve müdürler kurulu ile genel kurul toplantılarının hazırlıklarına; anılan kurulların yapılmasına ilişkin bilgilere; ortaklara ve paysahiplerine sunulması gereken belgelerin yayımlanmasına; bu kurullara ait olanlar da dâhil olmak üzere her türlü çağrıya; oy verme, şeffaflık ve kamuyu aydınlatma yönünden zorunlu ve bilgi toplumu bağlamında yararlı görülen tüm hizmetlerin ve bilgilerin sunulmasına; bilgi almaya yönelik sorulara, cevaplara ve benzeri diğer işlemler ile bu Kanunda ve diğer kanunlarda paysahiplerinin veya ortakların aydınlatılmasının öngörüldüğü konulara özgülemek zorundadır......

Bizde Sizin İhtiyaçlarınıza Cevap Veriyoruz Fiyatları 200 Liradan Başlatıyoruz....

Avukatlar, mimarlar, mühendisler, politikacılar, sanayicler, iş adamları,şirketler, holdingler, sendikalar, dernekler, vakıflar, şairler, yazarlar, yeryüzünün en ücra köşesine kadar özgürce uzanmak isteyenler,
"beni ancak ben anlatırım" diyenler...
Sizde internetteki yerinizi ayırtın.
Yaptığınız tüm işleri kartvizitinize yazamazsınız ama web adresinize yazabilirsiniz.
İzin verin insanlar sizi sizin istediğiniz yerde bulsunlar ve sizin istediğiniz gibi tanısınlar.
Siz yorulmayın, verin web adresinizi, sizi web siteniz anlatsın.Siz kendinizi nasıl anlatmak istediğinize karar verin gerisini bize bırakın.

Yaptığımız diğer işler;

* Reklam
* Tanıtım
* Organizasyon
* Matbaa

Detaylı bilgi için lütfen : http://www.sim.web.tr
Adres : Yeşilırmak sokak No: 8/7 Kızılay - Ankara
Tel: 05057443941 - 05333364444 - 03122319827

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5