İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo İpucu SMO Nedir?

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhaba.
Geçen günlerde mail kutuma gelen bir mail üzerine yazıyorum bu makaleyi.Sosyal Medya Optimizasyonu (SMO) nedir? herkes yapabilirmi? diye mesaj geldi.Okurlarımın aklında soru işareti kalmasını istemem.Makalemizi Sosyal Medya Optimizasyonu üzerine yazacağım.

Sosyal Medya Optimizasyonu (SMO) Nedir?
SEO’nun kardeşidir.Ama işlevsel olarak farklıdır.Amaç;Sitenizi sosyal ağlarda kolayca yaymak ve ün kazanmak.Adı üstünde Sosyal Medya.Facebook,twitter,digg,feedfriend gibi sitelerde sitenizin ün yapmasını amaçlar.

Sosyal Medya Optimizasyonunu Herkes Yapabilir mi?
Herkes yapar desek yanlış söylemiş oluruz…Hemen üzülmeyin! Tek şart sosyal ağlara üye olmak + sizi seven arkadaşlara sahip olmak
icon_smile.gif

Suratınızdaki gülümseyi sevdim.Diğer başlığımız;

Sosyal Medya Optimizasyonu (SMO) Nasıl Yapılır?
İpuçları veriyorum.Dikkatli okuyun;

1-Yazılarınız ziyaretçiye: “oku beni!” demeli.İlgi çeken başlık,yazıya eklenen görseller.Hitap şekilleri,sıkmayan dil ve anlatım.Bu konuda size yardımcı olur.
2-Yazılarınızı sosyal ağlarda paylaşılabilir şekilde yazın.Yani insanlar profillerinde,duvarlarında paylaşabilsinler.
3-Sosyal ağ ikonları ekleyin.Böylece yazınızı çabıcak paylaşabilirler.
4-RSS destekli sosyal ağlara sitenizin RSS’sini gönderin.

Klasik,Bilindik İpuçları.SMO&SEO için Gerekli Olanlar
Yazacağım maddeler bilindik şeylerdir.Fakat en etkili yöntemlerdir.Maddeler halinde yazıyorum;

1-Özgün İçerik Girin.
2-Gündemdeki olayları Kaleme alın.
3-Yazılarınız insanları sıkmasın.
4-Bookmark ekleyin.
5-Konularınızı takip edin bir gelişme olursa konularınızı güncelleyin.

Yazımızın sonuna geldik.Umarız işe yaramıştır.Diğer makalemizde görüşmek üzere.

Kolay gelsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5