İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SMTP ile Hotmail inboxa düşen hosting arıyorum

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
VPS kullanmaktayım. Lakin gönderdiğim mailleri bir türlü Hotmail inbox klasörüne düşüremedim. Bu yüzden ASP ya da PHP hosting arıyorum.

Yayında olan sitem kendi VPS'imde barınacak. Mailleri ise SMTP ile bu host üzerinden göndereceğim.

Site arkadaşlık sitesidir. Spam, reklam vs yapılmamaktadır. Ziyaretçiler üye olduklarında e-mail adreslerini doğrulamak için doğrulama maili gönderildiğinden maillerin Hotmail inboxa gitmesi çok önemli..

Tekliflerinizi konu altına yazarsanız ya da özel mesaj gönderirseniz sevinirim.

* Eğer mail gönderim limitiniz varsa lütfen bunu da belirtin.

İyi çalışmalar..

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Inbox a maillerin düşmesi için öncelikle "kara listeye girmemiş IPler" gerekiyor. (Sorgulama imkanınız var)
Ve, ilgili sitenin DNS Zone alanına TXT record girilmesi gerekiyor (Host Control sistemin belirtirseniz yönlendirmeye calisirm)

Girilmesi gereken TXT Record
Kod:
v=spf1 a mx ptr ~all

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Inbox a maillerin düşmesi için öncelikle "kara listeye girmemiş IPler" gerekiyor. (Sorgulama imkanınız var)
Ve, ilgili sitenin DNS Zone alanına TXT record girilmesi gerekiyor (Host Control sistemin belirtirseniz yönlendirmeye calisirm)

Girilmesi gereken TXT Record
Kod:
v=spf1 a mx ptr ~all

SPF, RDNS, PTR olaylarını yaptım. Microsoft'a mail falan da attım.

From : Microsoft Customer Support
Mail :

Hello,

Thank you for contacting Windows Live Hotmail Domain Support. My name is Marianne and I will be assisting you today.

We have identified that messages from your IP (95.***.***.***) are being filtered based on the recommendations of the SmartScreen filter. This is the spam filtering technology developed and operated by Microsoft and is built around the technology of machine learning. It learns to recognize what is and isn't spam. In short, we filter incoming emails that look like spam. I am not able to go into any specific details about what these filters specifically entail, as this would render them useless.

E-mails from IPs are filtered based upon a combination of IP reputation and the content of individual emails. The reputation of an IP is influenced by a number of factors. Among these factors, which you as a sender can control, are:

· The IP's Junk Mail Reporting complaint rate

· The frequency and volume in which email is sent

· The number of spam trap account hits

· The RCPT success rate

şeklinde kontrol etmem gereken 11 maddeden oluşan bir mail gönderdiler..

IP'yi blacklist'e mi almış, ne yapmış anlayamadım. :eek: (Blacklist sitelerinden kontrol ediyorum, herhangi bir sorun gözükmüyor.)

Diğer domainlerden mail göndermeye çalışıyorum webmail aracılığıyla, onlar da junk klasörüne düşüyor.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Evet filtrelenmişsinde, anladığım kadarıyla bunun sebebini sıralamış, RCPT yontemi ile gonderilen toplu maillerin hedefe ulaşma oranına, birilerinin senin gonderdigin mailleri Junk mail olarak işaretlemsinin oranlarına vs vs.. gibi oranlanların totaline bakıp senin SPF kayıtı yapmış olsan bile bir SPAM kaynağı olabileceğini tahmin ediyor ve bu nedenle seni engelliyor.

Şimdi,
Sen gerçekten spam yapıyormusun onu söyle.. :)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yok hocam, ne SPAM'i. :eek: SPAM yapacak olsam VPS neden kullanayım zaten, 3-5$'a host alırım oradan basarım mailleri. :)

Ama şöyle bir durum var.. Sosyal ağ sitesi açmıştım, bu sitenin reklamını yapmıştım 1 ay boyunca.. Anlık 20-25 kullanıcı online oluyordu, özel mesaj geldiğinde falan mail bildirimi yapılıyordu. Bundan kaynaklanabilir mi ?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
http://www.google.com/a/ 'dan mail hesabı açın, smtp desteği veriyor. mail başına günde 1000 adet gönderme hakkınız oluyor, kullanıcı sayınıza göre gerektiği kadar hesap açarsınız ve toplu mail gönderirkende scriptin her 1000 kişide bir diğer mailden göndermesini ayarlıyabilirsiniz. hotmail dahil olmak üzere tüm servislerin inboxına düşüyor.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cevaplarınız için teşekkürler, hosting alındı.

raptor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nereden aldın sorununa çözüm oldumu. mesaj atabilirmisin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5