İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2) Bu hata niyedir ?

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Nerdeyse kurdugum tüm scriptlerde bu hatayı alıyorum. ASP kullanıp PHP den anlamadıgım icin bilmiyorum :) cevaplarsanız sevinirim.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
/var/lib/mysql/servername_log dosyasi anlatir derdini. Yazma izinininden soket olusturulamiyor olabilir.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MySQL socket üzerinden çalışıyor ve yazma yeri; /var/lib/mysql/mysql.sock

my.cnf dosyasında yazma yerini yeniden düzenleyin veya /tmp/mysql.sock olarak düzenleyin ve MySQL'i restart edin.

Eğer MySQL 'i start ederken bu hatayı alıyorsanız parametre olarak --socket=/var/run/mysqld/mysqld.sock olarak verin, sorun almaya devam ederseniz paramatreyi --socket=/tmp/mysql.sock olarak deneyin.

Örnek MySQL'e bağlanmak için :
mysql -u root -p --socket=/tmp/mysql.sock

Not:
MySQL'i stop edin,
/var/run/mysqld/mysqld.sock dosyasını silin ve MySQL'i yeniden start ederek deneyebilirsiniz.

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cd /var/tmp/
ln -fs /var/lib/mysql/mysql.sock /var/tmp/mysql.sock
bunu bir denermisin

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya bunları deneyemiorum sanırım : )

Benim kullanabildiğim bir PHPmyadmin var elimde birde FTP dosya at al. baska bir arac yok. Nasıl olacak bu dedikleriniz. ASP ok de bu PHP ters yaf :D

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Senin bulundugun sunucunun yetkilisine ulasman gerek.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi