İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Somali'deki Açlığın ve Fakirliğin Gerçek Sebebi Sömürgecilik!

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Türk milleti yardımsever bir millettir.Peki Somali neden fakir bir ülke oldu? Somali’deki insanlar neden aç? Bu sorularımızın cevabı olan,Somali’deki açlığın ve fakirliğin gerçek sebebi olan sömürgeciliği susmayan blogumuzda duyuracağım.

Somalililer kıyı balıkçılığı yaparak rahatlıkla karnını doyurabilecekken açlıktan kırılıyorlar.Somali aslında çok önemli ticaret yollarına sahiptir.Bir zamanlar tarih derslerde işlediğimiz” baharat yoları” Somali’den geçmektedir.Somali’nin kıyıları Hint Okyanusu’na ve Aden Körfezi’ne açılmaktadır.Bunlara rağmen dünyanın en fakir ülkelerinden biridir.

Somali’deki tarımsal ürünleri pekala karınlarını doyurabilecek derecedeydi.Her şey 1991 yılında iktidarın devrilmesiyle patlak vermeye başladı. O gün bu gündür Somali’deki siyasi iktidarsızlık ülkeyi açlığa ve sefalete sürüklemiştir.Somali’deki siyasi iktidarsız nedeniyle iç savaşlar çıkmış ve Somali’de büyük kayıplar verilmiştir.

Öte yandan Etiyopya’nın Hint Okyanusu’na açılmasını istemesini istemesi,Somali’nin Hint Okyanusu üzerindeki hakimiyetini ele almak istiyor.Bir yandan da ABD Çin’in etkisini kırmak için Aden Körfezi’ni ele almak istiyor.Somali’deki günahsız insanlarımız batılı güçlere karşı çaresiz kalıyor.

Somali’ye olan saldırılar bunlarla da yetinmiyor.Geçenlerde televizyonda izlediğim bir tv programda bir Türk kardeşimizin anlattıklarına şahit oldum.Dediklerine göre Somali’deki balıklar batılı güçler tarafından büyük gösterişli gemileri tarafından bakıları topladığı için Somali’nin kıyı balıkçılığı yapmasına engel oluyorlarmış.Batılı güçler bununla da yetinmeyip halkın büyün tarımsal ürünlerini ve işte aklınıza gelebilecek bütün zenginliklerini inderegandi yapıp halkı sömürmüşler.Diğer Afrika ülkelerine yaptıkları gibi!

Uyanın Türk milleti,her şeyin bir nedeni olduğunu unutmayın.Sadece yardım yapmakla bu iş çözülecek gibi görünmüyor.Sömürgeciliğe dur demeli,oyuna gelmemeliyiz! Ben bunu bilir,bunu söylerim…

Yazının Orjinal Linki:http://susma.in/somalideki-aclik-ve-fakirligin-gercek-sebebi-somurgecilik/

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Çok Güzel Makale Eline Sağlık Herkesin Bilgilenmesi Lazım..

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
fetoşun kanalında bir gün olsun buna değinilmiyor. hepsi yağ tulumu haline gelmiş fetoş cemaati mensubları lüx arabalar evler ve eşarplar içerisinde yaşasın fakir fukara din iman yardım dinilerek kandırılsın bakalım nereye kadar.

T

themaniac

Misafir
fetoşun kanalında bir gün olsun buna değinilmiyor. hepsi yağ tulumu haline gelmiş fetoş cemaati mensubları lüx arabalar evler ve eşarplar içerisinde yaşasın fakir fukara din iman yardım dinilerek kandırılsın bakalım nereye kadar.

yaa birak bu ayaklari Zubar. kac seferdir goruyorum ve sikayette ettim insallah bir admin bakar. Ben gariban bir ogretmenim, burada maasimi veriyorum bu Afrika icin. Ve okulumda da Tayland'da ogrencilerimizle yardim kampanyasi baslattik, herkes canla basla Afrika icin para topluyor. Bende buradaki bu kampanyayi baslatmadan oncesinde zaman gazetesindeki bir haberi okuduktan sonra bu kampanyaya karar verdim. acaba Fetullah Gulen hocaefendinin izniyle acilan kurumlarda bu haberler yayinlanmiyorsa ben bunu nerden gordum
AYRICA DEGERLI FETULLAH GULEN HOCA EFENDININ ADINI AGZINA ALIRKEN DESTUR CEK, VE ISMINI DUZGUN AN. GERCI INSAN KENDI KARAKTERININ GEREGINI SERGILER DIYOR HOCAMIZ, DOGRU DEMIS

ZAMAN GAZETESINDE SUREKLI GUNDEMDEDIR SOMALI

http://zaman.com.tr/

CAHILLIK ETMEYIN. ADAM OLUN!!!

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5