İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Son 15 yılın en cok satan oyunu hangisi ?

scki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gün geçtikçe büyüyen oyun sektöründe en çok satan oyun hangisi? İşte 1995 yılından bu yana çıkarılan oyunlar arasında en çok satanı:

Oyun sektörü çok hızlı bir şekilde büyüyor. Birçok farklı yapımın katkısının olduğu bu duruma elbette rekor düzeyde satış rakamlarına ulaşan oyunların daha fazla etkisi var. Bu konu üzerine bir araştırmada bulunan NPD şirketi; 1995 yılından bu yana üretilen oyunlar arasında en fazla satan oyun hangisi sorusuna yanıt aradı. Araştırmanın sonuçlarına göre ise 1995'den bu yana en çok satan oyun Guitar Hero serisi olarak belirlendi. Call of Duty: Black Ops ne oldu derseniz eğer, bu araştırma sadece ABD'deki satış rakamlarına göre yapılmış. Yani sıralamanın tekrar CoD: Black Ops lehine dönmesi an meselesi diyebiliriz.

guitarheroorta.jpg

2007 yılında piyasaya sürülen Guitar Hero oyunu ise çıktığı günden beri toplamda 831 milyon dolarlık satış rakamıyla ABD'dedeki sıralamada liderliği üstlenirken 787 milyon dolarla Black Ops ikinci, 736 milyon dolarlık satışla Wii Fit ise üçüncü sırada yer alıyor. Araştırmada dikkat çeken bir diğer nokta da, 1995'den bu yana ABD'de ilk 10'a giren 5 oyunun dağıtımını Activision'ın üstlendiği oldu.

Kaynak

claymore

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben black ops olarak biliyorum,800 milyon doları geçen bi satışı var.Gerçi bu kadar büyük miktarlarda üçün beşin hesabı olmaz.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5