İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

son dakika:google yenilendi

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
arkadaşlar google şu dakika itibariyle yenilenmiştir.artık arama kutucuğuna yazdığınız kelime ile ilgili sonuçlar arama butonuna basmanıza gerek kalmadan anında altta listeleniyor. yaklaşık 1 dk önce başlayan bu uygulamayı anında sizlere duyuyorum :D :D

edit:sanırım deneme amaçlı yapmışlar,şuan öyle birşey yok ama valla olmuştu :)

edit:http://www.google.com da hala öyle :)

edit:ilk yorum yazan arkadaşlar yanlış anlamışlar,arama yaparken kelimelerin çıkmasını söylemiyorum.siz harfi girer girmez sayfalar çıkıyor.google.com'da herhangi bir arama yapın anlarsanız :)

edit:

Arkadaşlar Ümitin demek istediği mesela frag yazınca fragman , fragmanlar gibi tamamlanması değil tam hatırlamıyorum ama bir ülkenin googlesinde mesela '' s '' yazıyorsun arama butonuna basmadan sonuçlar çıkıyor yani harfe dokunur dokunmaz ilgili sonuçlar otomatik arama ile listeleniyor.

aynen böyle :)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Üzgünüm ama bu haberi onaylayamacağım :=)
Adam yerine konmadık galiba.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
ümit marstan mı geldiniz kuzum ?
bu haber yaklaşık 125 yıllık

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Arkadaşlar Ümitin demek istediği mesela frag yazınca fragman , fragmanlar gibi tamamlanması değil tam hatırlamıyorum ama bir ülkenin googlesinde mesela '' s '' yazıyorsun arama butonuna basmadan sonuçlar çıkıyor yani harfe dokunur dokunmaz ilgili sonuçlar otomatik arama ile listeleniyor.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24

yav beni anlasa anlasa reisim anlıyor daha önce de böyle olmuştu :D siz kelimelerin listelenmesini sandınız sanırım ben sayfa sonuçlarının listelenmesini diyorum. google.com'da deneyebilirsiniz.kasteddiğim olayı :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
google.com da uzun zamandır var ve çok sinir bişi bana göre.Sadeliğini kaybediyor gittikçe.

umit_agdeniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Havada durdun ve şahitlerin var öyle mi?

Sonuçların o şekil listelenmesi bence GICIK :ıslık:

havada kalmak ne kelime fenevin türkiye kupasını aldığını gören şahitlerim bile var :p

şaka bir yana gerçekten de çok gıcık oldu bu değişiklik,yakında anasayfaya da cicili bicili reklamlar alırlarsa hiç şaşmamak lazım

ama bir yandan seviniyorum,iddiam gerçekleşiyor.google günden güne bitiyor diyorum aylardır :D

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
google o şekil bir uygulama yapması mantıksızın yanı sıra kendileri için çok büyük server sorunu teşkil eder.

Çünkü adam merhaba yazana kadar, milyarlarca kombinasyonda sayfalama yapmak zorunda kalıyor ve bu da kişinin sanki bir saniye içinde onlarca arama yapmış gibi görünmesini sağlıyor..

Googleyi ortalama anlık 10milyon kişi kullandığını farz edersek :) Heralde sadece bu uygulama için mevcut serverlerinin 2 katı kadar server gerekiyor ki. Bu şekil bir şey yapmaları imkansız. Çünkü zaten mevcut serverleri ile küresel ısınmaya %1 etki sağlıyorlar...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5